Sport

Gwiazdy lekkiej atletyki w Poznaniu. Emocje podczas Memoriału Czesława Cybulskiego

2024-06-23 18:58

W niedzielę na stadionie na Golęcinie odbył się Memoriał Czesława Cybulskiego. W tym roku obsada mityngu lekkoatletycznego była naprawdę doborowa. Poznaniacy na własne oczy w sportowych zmaganiach oglądać mogli gwiazdy polskiej i światowej lekkiej atletyki.

Lekkoatletyczne emocje na Golęcinie. Memoriał Czesława Cybulskiego

Zmagania lekkoatletyczne miały upamiętnić znakomitego trenera, Czesława Cybulskiego. W gronie podopiecznych trenera Cybulskiego znajdują się mistrzowie olimpijscy, świata i Europy. Najbardziej rozpoznawalni z nich to Anita Włodarczyk, Joanna Fiodorow, Malwina Kopron, Paweł Fajdek oraz pierwszy w historii polskiego rzutu młotem mistrz olimpijski Szymon Ziółkowski.

Czesław Cybulski za swoje osiągnięcia został uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, przyznanym przez Prezydenta RP w 2021 roku. Rada Miasta Poznania w 2013 roku przyznała mu tytuł Zasłużonego dla Miasta Poznania.

Znany z zamiłowania do ciężkiej pracy, wymagał takiego podejścia od swoich zawodników. Był jednym z najwybitniejszych trenerów lekkoatletyki w Polsce i znacząco przyczynił się do rozwoju polskiego sportu. Zmarł 3 sierpnia 2022 r. Od 2023 roku jest patronem mityngu lekkoatletycznego na Golęcinie.

WYNIKI ZAWODÓW ZNAJDZIESZ TUTAJ

Kto najlepiej wypadł w zawodach? W Poznaniu między innymi Aneta Konieczek uzyskała najlepszy w tym sezonie wynik na świecie w biegu na 2000 metrów z przeszkodami, a na 200 metrów świetnie zaprezentował się Natalia Kaczmarek. Konkursy memoriałowe wygrali byli podopieczni trenera Cybulskiego Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!