Sport

Hale UAM na Morasku przejęli najmłodsi! Trwa Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym [ZDJĘCIA]

2024-06-15 17:29

Od samego rana Hale UAM na Morasku opanowali najmłodsi adepci karate z całej Polski. Wydarzenie to świetna okazja do integracji młodych miłośników karate, ale oczywiście nie zabrakło prezentacji wybitnych umiejętności. O czym możecie przekonać się oglądając nasze zdjęcia!

XXIV Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym. Do Poznania przyjechali najmłodsi karatecy z całej Polski! 

Od sobotniego poranka w Hali UAM na Morasku toczy się rywalizacja wśród najmłodszych karateków. W poznańskich zawodach bierze udział blisko 1000 młodych zawodników i zawodniczek w wieku od 6 do 13 lat, reprezentujących 86 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate Tradycyjnego. Zawodnicy rywalizują w różnych kategoriach, prezentując niezwykłe jak na młody wiek umiejętności w kata oraz kumite. Mają okazję sprawdzić się w konkurencjach indywidualnych jak również drużynowych. Pokazując nie tylko technikę, ale także ducha karate godnego największych mistrzów tej dyscypliny!

Nie samym sportem żyją uczestnicy Pucharu Dzieci. Są także dodatkowe atrakcje!

Oprócz rywalizacji sportowej przewidziano również Piknik Rodzinny z okazji 50-lecia Klubu Karate Tradycyjnego „Orzeł”. Impreza będzie świetną okazją aby uczcić 50-lecie klubu, ale także do integracji społeczności karate i rodzin zawodników. Wśród atrakcji znajdą się animacje, gry i zabawy dla dzieci oraz wspólne grillowanie. Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz Prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka. Jeśli nie mogliście dzisiaj wpaść na Halę UAM kibicować najmłodszym karatekom, to nic straconego. Wydarzenie będzie kontynuowane jutro.

Zobaczcie zdjęcia z pierwszego dnia Pucharu Dzieci w Karate Tradycyjnym

Świętokrzyskie. Akademia Karate w Skarżysku-Kamiennej

Wielki Quiz z wiedzy o znakach drogowych. Słabi kierowcy odpadną już na 2 pytaniu!

Pytanie 1 z 10
O czym ostrzega ten znak?
O czym ostrzega ten znak?