Bitwa na pomidory

i

Autor: Pixabay

Wydarzenie

Hiszpania. Ponad 20 tys. osób wzięło udział w bitwie na pomidory

2023-08-31 10:07

Ponad 20 tys. osób, zarówno zagranicznych turystów, jak i mieszkańców Hiszpanii, wzięło w środę udział w organizowanej co roku w mieście Bunol, na wschodzie kraju, bitwie na pomidory, tzw. Tomatinie.

150 ton dojrzałych pomidorów

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia do centrum miasta zwieziono ciężarówkami 150 ton dojrzałych pomidorów, którymi uczestnicy Tomatiny mogli w siebie rzucać. Zabawa rozpoczęła się dokładnie w południe.

Trwająca godzinę walka w centrum Bunol pozostawiła jego ulice, a także ściany budynków i walczących przesiąkniętych pomidorowym miąższem.

W środę po południu służby hiszpańskiego miasta rozpoczęły przy wsparciu strażaków mycie ulic. Uczestnicy pomidorowej bitwy mogli się umyć w rozstawionych w centrum Bunol prowizorycznych prysznicach.

Wstęp na tegoroczny festiwal Tomatiny w Bunol, uznawany za jedną z największych atrakcji turystycznych Hiszpanii, kosztował 12 euro.

Tradycja Tomatiny sięga aż do 1945 roku

Za pierwszą edycję Tomatiny uznaje się bitwę na pomidory, do której doszło w ostatnią środę sierpnia 1945 r. w Bunol pomiędzy dwoma lokalnymi nastolatkami. Od tamtej pory co roku organizowane są tam walki na pomidory.

ILE ZAPŁACIMY ZA WAKACJE SAMOCHODEM? [BUŁGARIA, CHORWACJA, HISZPANIA] | ESKA XD - Prosto z salonu #52