Iga Świątek przed rodzinnym domem

i

Autor: screen z filmu na Instagramie: https://www.instagram.com/iga.swiatek/

Sport

Iga Świątek zarabia miliony. Gdzie mieszka gwiazda tenisa? Będziecie zaskoczeni!

2024-05-21 12:30

Iga Świątek to obecnie jedynka światowego rankingu w tenisie kobiet. 22-letnia Polska zarabia na korcie grube miliony - jednak okazuje się, że pieniędzy tych wcale nie przeznacza na luksusowe wille czy apartamenty. Gdzie więc mieszka Iga Świątek? Będzie zaskoczeni!

Ile zarabia Iga Świątek? Kwota zwala z nóg!

Zarobki Igi Świątek mogą powalić przeciętnego człowieka. W 2023 roku kontynuowała pasmo sukcesów z poprzednich. Wygrała między innymi French Open, Qatar Open w Dausze, WTA 500 w Stutgarcie, WTA 1000 China Open w Pekinie, a oprócz tego tryumfowała podczas imprezy w Warszawie. Iga Świątek utrzymała także pozycję najlepszej tenisistki świata. Szacuje się, że Polka w 2023 roku zarobiła 9,8 mln amerykańskich dolarów, co w przeliczeniu daje około 40 milionów złotych. W całej karierze mogła już zgarnąć ponad 100 milionów złotych.

Okazuje się jednak, że mimo tak dużych zarobków Iga Świątek wcale nie żyje w wielkim luksusie! Polska tenisistka nie ma zakupionych żadnych efektownych posiadłości.

Gdzie mieszka Iga Świątek?

Iga Świątek bardzo skrywa swój sekret odnośnie miejsca zamieszkania. Nie jest jednak tajemnicą, że i tak swoim domu bywa rzadko - ciągłe występy w turniejach sprawiają, że ma ona naprawdę mało czasu aby spędzać czas we własnych czterech kątach.

Iga Świątek nie ukrywa, że nie ma potrzeby kupowania wielkich willi, bo najchętniej wraca do rodzinnego Raszyna. To właśnie tam mieszkają jej rodzice. Tata Tomasz oraz mama Dorota mieszkają w domu jednorodzinnym wraz z córką Agatą. Jak pisała niegdyś tenisistka: "W domu zawsze dobrze, zwłaszcza że bywam w nim tak rzadko. Wpadam na krótko, korzystam z każdej chwili i bardzo doceniam ten czas".

To jak wygląda mieszkanie Igi Świątek jest jej prywatną tajemnicą aczkolwiek w 2020 roku zrobiła wyjątek pokazując kilka pomieszczeń rodzinnego domu w Raszynie. Był to wówczas czas pandemii a sama Świątek szykowała się do zdawania matury.

Świątek w 2023 roku miała oglądać działkę wartą 5 milionów złotych. "Fakt" przekazał, że działka to siedlisko ze starym domem. Ojciec tenisistki natomiast w rozmowie z Super Expressem zdradził, że jej prywatne mieszkanie jest średniej wielkości.

Iga Świątek - tak mieszka i żyje królowa tenisa. Będziecie zaskoczeni!