Popularne sprzęty lat 90.

i

Autor: Szymon Miś / kolaż w programie Canva Klocki Lego, aparaty Polaroid, zegarki Casio, karty Pokemon popularne w latach 90. i znów dzisiaj

Nostalgia

Ile można zarobić na sprzedaży gadżetów z lat 90.? Zdziwicie się!

Pokolenie urodzone pod koniec lat 80. i w latach 90. ma już dzisiaj po ponad dwadzieścia, trzydzieści lat. Często wtedy wraca się do wspomnień z dzieciństwa, lub do niespełnionych marzeń. Dla wielu może być to przedmiot, o którym będąc dzieckiem, mogliśmy tylko pomarzyć, bo było to coś bardzo drogiego i rodziców nie było stać na zakup. W dorosłości wtedy próbuje się często zdobyć takie rzeczy. Niestety, jak się okazuje, nie są wcale one takie tanie, mimo swojego wieku.

Nostalgia za dzieciństwem

Dzisiejsi dwudziesto i trzydziestolatkowie to osoby urodzone pod koniec lat 80. i w latach 90. XX wieku. Pamiętają oni wiele sprzętów, które, w czasach, gdy do Polski zaczęły one wchodzić po czasach komunizmu. Są to między innymi: stare zestawy klocków Lego, aparaty Polaroid, zegarki Casio, oraz karty Pokemon.

Drugie życie Polaroid, Casio, Lego i Pokemonów

Gdy dzieci wchodzą w wiek dorosły, przychodzi nostalgia, która przypomina im o zabawkach, czy sprzętach, które pamiętają z dzieciństwa. Wtedy właśnie swoje drugie życie przeżywają te sprzęty, które chcemy mieć. W dzisiejszych czasach, to o tyle łatwiejsze, że takie sprzęty można kupić przez Internet, ale czy to jest takie łatwe?

Ile kosztują wspomnienia z lat 90.?

Sprawdziliśmy ile kosztują na rynku wtórnym takie sprzęty, które były marzeniem dzieci lat 90. Okazuje się, że aparat Polaroid można kupić za około 400-500 złotych na Allegro. Klocki Lego z lat 90. mają bardziej zróżnicowaną cenę. Kupimy już takie za 30 złotych, ale znaleźliśmy zestaw wart 4 tysiące. Zegarek Casio także, na rynku wtórnym kupimy już za 59 złotych, ale są też takie za które musimy zapłacić ponad 380 PLN. A co z kartami Pokemon? Te na polskim rynku kosztują od osiągalnych na każdą kieszeń 48 złotych za zestaw kolekcjonerski po zawrotne 2300 PLN za Base Set Holo. Rekord jednak należy do pojedynczej karty Pikachu Illustrator, która została sprzedana w kwietniu 2022 roku za niebotyczne 5,2 miliona dolarów (ponad 22,5 miliona złotych).

Sonda
Jaki sprzęt z lat 90. posiadasz?