Ile wiesz o Poznaniu? Rozwiąż jedyny w swoim rodzaju quiz o stolicy Wielkopolski!

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Ile wiesz o Poznaniu? Rozwiąż jedyny w swoim rodzaju quiz o stolicy Wielkopolski!

Quiz

Ile wiesz o Poznaniu? Rozwiąż jedyny w swoim rodzaju quiz o stolicy Wielkopolski!

Poznań jest bardzo rozległym miastem. Dzieli się na 42 osiedla. Dawniejszy podział uwzględniał pięć dzielnic. Czy znasz wszystkie duże ulice w mieście? W jakich częściach Poznania się one znajdują? Możesz sprawdzić się w naszym quizie.

Poznań atrakcyjny dla turystów

Turyści z całej Polski, ale nie tylko chętnie odwiedzają Poznań. W 2022 roku sprzedano łącznie prawie 1,4 miliona miejsc noclegowych w Poznaniu. Stanowi to wzrost o ponad 57 procent względem roku 2021. Obłożenie hoteli wróciło do poziomu z przed pandemii, czyli 2019 roku.

Najpopularniejsze ulice Poznania

Do najpopularniejszych ulic Poznania możemy oczywiście zaliczać ulicę Święty Marcin, Aleję Niepodległości, ulicę Dąbrowskiego, Roosvelta, Wrocławską, Bułgarską, Bukowską, Plac Wolności. To one stanowią często odwiedzane punkty na mapie turystycznej Poznania.

Zobaczcie, gdzie najlepiej wybrać się na spacer!

Jak dobrze znasz Poznań?

Sprawdź się w naszym quizie. Dowiesz się, czy wiesz, w jakich częściach Poznania leżą podane przez nas ulice. Każdy, kto mieszka, pracuje, lub studiuje w Poznaniu powinien sobie bez problemu poradzić z naszym testem. Do dzieła!

Przyporządkuj nazwy ulic do ich dzielnic lub osiedli w Poznaniu

Pytanie 1 z 10
W jakiej części Poznania znajduje się ulica Kościelna?

Tak wyglądał Stary Rynek w Poznaniu w XX wieku:

Kolejna edycja Sound of Poznań przy Młyńskiej 12 już 3 czerwca!