Autor: PAP/EPA/JOEL CARRETT Jannik Sinner wygrał Australian Open. Włoch odwrócił losy finału z Daniiłem Miedwiediewem

sport

2024-01-28 13:51

Australian Open 2024 to już historia. W niedzielę odbył się wielki finał, w którym Jannik Sinner wygrał z Daniiłem Miedwiediewem 3:6, 3:6, 6:4, 6:4, 6:3. To pierwszy wielkoszlemowy tytuł w karierze 22-letniego włoskiego tenisisty.

Australian Open 2024. Tytuł dla Jannika Sinnera

Jannik Sinner i Daniił Miedwiediew zmierzyli się w wielkim finale Australian Open 2024. O ich spotkaniu będzie mówiło się bardzo długo. Rosjanin wygrał dwa pierwsze sety i wydawało się, że sięgnie po upragniony triumf. Tak się jednak nie stało. Kolejne trzy sety i cały mecz padły łupem Sinnera. 22-latek wygrał tym samym pierwszy turniej Wielkiego Szlema. Z kolei Miedwiediew po raz trzeci przegrał w finale w Melbourne.

Spotkanie trwało trzy godziny i 44 minuty.

Australian Open 2024. To oni zgarnęli tytuły

Wyniki finałów wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open na kortach twardych w Melbourne w 2024 roku:

• gra pojedyncza kobiet

Aryna Sabalenka (Białoruś, 2) - Qinwen Zheng (Chiny, 12) 6:3, 6:2

• gra pojedyncza mężczyzn

Jannik Sinner (Włochy, 4) - Daniił Miedwiediew (Rosja, 3) 3:6, 3:6, 6:4, 6:4, 6:3

• gra podwójna kobiet

Elise Mertens, Su-Wei Hsieh (Belgia, Tajwan, 2) - Ludmyła Kiczenok, Jelena Ostapenko (Ukraina, Łotwa, 11) 6:1, 7:5

• gra podwójna mężczyzn

Rohan Bopanna, Matthew Ebden (Indie, Australia, 2) - Simone Bolelli, Andrea Vavassori (obaj Włochy) 7:6 (7-0), 7:5

• gra mieszana

Hsieh Su-wei, Jan Zieliński (Tajwan, Polska, 3) - Desirae Krawczyk, Neal Skupski (USA, W. Brytania, 2) 6:7 (5-7), 6:4, 11-9

Najlepiej spośród Polaków zaprezentował się Hubert Hurkacz. Polski tenisista w Melbourne dotarł do ćwierćfinału, gdzie w pięciosetowym boju uległ Daniiłowi Miedwiediewowi.