W środę gołoledź na drogach na Podkarpaciu. W nocy spadnie marznący deszcz i mżawka

i

Autor: Fot. Pixabay.com

Uwaga

Jest apel służb. Może być niebezpiecznie na drogach w Poznaniu. Jest już ponad 40 zgłoszeń!

2024-01-11 19:31

Kierowcy uważajcie na drogach. W związku z marznącymi opadami deszczu i gołoledzią na poznańskich drogach zrobiło się bardzo niebezpiecznie. - Apelujemy do kierowców - noga z gazu! - przekazał nam rzecznik prasowy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Uwaga! W Poznaniu jest bardzo ślisko

- Na ten moment mamy 33 kolizje w Poznaniu i Powiecie Poznańskimi. Dyspozytor RD mówił, że to dużo jak na jeden moment. Część jest już obsługiwana przez policjantów, ale czas oczekiwania może się wydłużać. Warunki będą się pogarszać, a liczba stłuczek przypuszczamy że się powiększy - mówi nam mł. insp. Andrzej Borowiak.

IMGW wydało ostrzeżenie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed opadami marznącego deszczu, które wystąpią na terenie większości wielkopolskich powiatów.

Od czwartku, od godz. 18, do piątku, do godz. 2 w nocy, dla większości obszaru województwa wielkopolskiego obowiązuje wydane przez IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia przed słabymi, miejscami umiarkowanymi opadami marznącego deszczu lub mżawki powodującymi gołoledź. Alert obejmuje swoim zasięgiem 26 powiatów zachodniej, centralnej, południowej i wschodniej części regionu.

Warunki atmosferyczne mogą się pogarszać

Warunki na drogach są bardzo trudne. Służby alarmują. Skontaktowaliśmy się jeszcze z rzecznikiem prasowym straży pożarnej, by zapytać o liczbę interwencji z udziałem tych służb. 

Według informacji od brygadiera Sławomira Brandta, warunki atmosferyczne są na tyle uciążliwe, że wozy strażackie także mają trudności podczas interwencji. - Warunki atmosferyczne na drogach są niekorzystne. Dodatkowo nasze samochody strażackie, które uczestniczą w zdarzeniach, także mają trudności. Zdecydowanie noga z gazu - przekazuje nam rzecznik.

Na drogach w Poznaniu dochodzi do wielu kolizji

- Do godziny 15, był wysyp kolizji, kiedy ludzie wyszli z pracy i zapewne nie zdawali sobie sprawy, że jest tak ślisko. Na tę chwilę mamy ponad 45 interwencji, które wymagały przyjazdu straży pożarnej. Natomiast ten problem może być o wiele większy. Apelujemy do kierowców - noga z gazu! - przekazał nam rzecznik prasowy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Ogromna gołoledź w Warszawie. Wszystko pokryte lodem