Barnabas Varga

i

Autor: PAP/EPA/MOHAMED MESSARA

Euro 2024

Jest komunikat węgierskiej federacji. Wiemy co ze zdrowiem Barnabasa Vargi

2024-06-24 11:59

W trakcie spotkania ostatniej kolejki fazy grupowej mistrzostw Europy w grupie A, między Węgrami a Szkocją doszło do koszmarnej sytuacji. Piłkarz reprezentacji Węgier Barnabas Varga padł na murawę w konsekwencji zderzenia z bramkarzem Szkotów. Zawodnik opuścił murawę na noszach, znamy stan jego zdrowia.

Jest komunikat ws. zdrowia Barnabasa Vargi.

W 68 minucie spotkania między Węgrami a Szkocją doszło do scen, po których stadion w Stuttgarcie zamarł. Po dośrodkowaniu Dominika Szoboszlaia piłkę wypiąstkował szkocki bramkarz Angus Gunn. Niestety jego wyjście skończyło się staranowaniem dwóch zawodników, w tym Vargi, który momentalnie padł na murawę. Węgierscy piłkarze od razu wezwali służby medyczne, piłkarz potrzebował natychmiastowej pomocy. Szczególne brawa należą się zawodnikowi Liverpoolu Szoboszlaiowi, który sam podbiegł do lekarzy, aby przyspieszyć ich działanie. Wokół Vargi rozłożono parawan, który miał zasłonić makabryczne sceny. Po kilku minutach zawodnika wyniesiono na noszach i przetransportowano do szpitala. Z węgierskiego obozu napływają na szczęście pozytywne informacje. Piłkarzowi nie zagraża już niebezpieczeństwo. Konieczna będzie jednak operacja. Węgrzy opublikowali komunikat dotyczący stanu zdrowia zawodnika. 

Z wpisu dowiadujemy się, że stan zdrowia jest stabilny. Varga doznał wstrząśnienia mózgu i złamań kilku kości twarzy, będzie to wymagać operacji. Węgrzy mimo makabrycznej sytuacji wykazali się na boisku charakterem. Madziarze pokonali Szkotów 1:0 i wciąż mają szansę na wyjście z grupy.

Polscy kibice na meczu z Austrią: "Berlin jest nasz". Zobacz zdjęcia!

Euro 2024. Byliśmy na treningu reprezentacji Polski

QUIZ: Jakim piłkarzem jestem? Prawdziwi fani piłki nożnej zdobędą przynajmniej 90%!

Pytanie 1 z 10
Na Mistrzostwach Świata w 2006 roku uderzyłem głową Marco Materazziego. Kim jestem?