Kontrowersje wokół Justyny Sochy
Justyna Socha od wielu lat działa przeciw jakimkolwiek szczepieniom. Często przy tym oczernia lekarzy, oraz ich działania. Działała aktywnie przed pandemią Covid-19, choć to właśnie po jej wybuchu zrobiło się o niej jeszcze głośniej. Przez chwilę chciała działać także w polityce. Była kandydatką Konfederacji do Sejmu z Poznania, choć z list została usunięta. Współpracuje ze środowiskiem Grzegorza Brauna, który to właśnie chciał ją wprowadzić na listy wyborcze.
Nieprawomocny wyrok zapadł w Poznaniu
O wyroku poinformowała sama Justyna Socha w poniedziałek, 14 października w mediach społecznościowych. Zapadł on w czwartek, 10 października w Sądzie Rejonowym w Poznaniu. Czego dotyczy? - Sprawa dotyczy opublikowanego przeze mnie apelu "Cicha eutanazja", napisanego przez córki zmarłej w szpitalu kobiety, które są przekonane, że przyczyną śmierci ich matki było działanie lekarzy, których intencją była śmierć ich matki - przekazała Socha. Jak poinformowała Polską Agencję Prasową przedstawicielka Biura Prasowego Sądu Rejonowego w Poznaniu - 16 października 2019 r., będąc prezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach Stop-Nop (...) pomówiła grupę osób, lekarzy oddziałów anestezjologii i intensywnej terapii, w tym lekarzy anestezjologów - mówiła dla PAP Katarzyna Błaszczak. Socha oskarżała lekarzy o eutanazję pacjentów, by zwalniać miejsce na OIOM-ach.
Jaki wyrok dla Justyny Sochy?
Justyna Socha została nieprawomocnie skazana na nieodpłatne, kontrolowane prace społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie. Ponadto na rzecz Fundacji Rozwoju Intensywnej Terapii Dziecięcej w Poznaniu Socha została zobowiązana do wpłaty nawiązki w wysokości 20 tysięcy złotych.