Magda Linette

Autor: Szymon Mańkowski

Kapitalny mecz Magdy Linette. Polka w wielkim stylu pokonała Ludmiłę Samsonową

2024-10-08 8:18

Za Magdą Linette kolejny kapitalny mecz na chińskich kortach. Tym razem Poznanianka błysnęła podczas turnieju WTA 1000 w Wuhan, gdzie pokonała w wielkim stylu Ludmiłę Samsonową 6:2, 6:2. Warto dodać, że dotychczas rywalizacja z Rosjanką nie należała do ulubionych zajęć Polki. To pierwsze w karierze zwycięstwo Linette z tą rywalką.

Magda Linette przełamała złą serie

Magda Linette pokonała w wielkim stylu podczas turnieju WTA 1000 w Wuhan Ludmiłę Samsonową 6:2, 6:2. Dotychczasowe starcia z tą rywalką Poznanianka pamiętała raczej nie najlepiej. Nie wygrała żadnego, nie tylko meczu, ale nawet seta. Azjatyckie korty zdecydowanie leżą jednak Polce. W Pekinie zwyciężyła z jedną z najlepszych tenisistek świata Jasmine Paolini 6:4, 6:0. Póki co nie najgorzej jest również w Wuhan, gdzie udało się przełamać złą serię.

Magda Linette wygrała w kapitalnym stylu. Samsonowa nie miała szans

Linette zaczęła nie najlepiej, straciła bowiem swoje podanie w pierwszym gemie meczu. Być może nakręciło to tylko Polkę, bowiem wygrała cztery kolejne gemy, obejmując zdecydowane prowadzenie 4:1. Do końca seta utrzymała pewną przewagę. Poznanianka finalnie wygrała pierwszą partię 6:2. Drugi set rozpoczął się równie dobrze. Magda Linette zaczęła od wygrania swojego podania, następnie śledziliśmy jeden z najciekawszych momentów spotkania czyli piętnastominutową walkę w drugim gemie, przy podaniu Samsonowej. Polka przełamała wówczas rywalkę, wychodząc na prowadzenie 2:0 w drugim secie. Linette grała znakomicie do końca meczu, finalnie gładko wygrywając drugiego seta i całe spotkanie 6:2, 6:2.

Co czeka Magdę Linette w kolejnej rundzie?

W następnej rundzie Magda Linette zagra ze wyciężczynią wtorkowego meczu: Łesia Curenko (Ukraina, 96. WTA) - Katie Boulter (Wielka Brytania, 34. WTA). W Wuhan gra również Magdalena Fręch, która w pierwszej rundzie pokonała Japonkę Mai Hontamę 6:0, 6:4. W kolejnej rundzie na młodszą z Polek czeka jedna z faworytek turnieju Emma Navarro.

Tak trenuje Magda Linette. Zobaczcie zdjęcia z otwartego treningu z trenerem Ianem Hughesem!

QUIZ: Rozpoznasz te tenisistki? Tylko najlepsi zgarną komplet punktów!