Elbląg. Chciał ukraść katalizator, ale przygniótł go samochód. Złodziej złapany na gorącym uczynku

i

Autor: pixabay.com

Policja

Kolejni złodzieje katalizatorów zatrzymani. Zostali złapani na poznańskiej Wildzie

To już kolejny tego typu przypadek w ostatnich tygodniach w Poznaniu. Do zatrzymania dwóch mężczyzn doszło w czwartek, 18 maja. Zatrzymania dokonali kryminalni z Komisariatu Policji na poznańskiej Wildzie. Do kradzieży miało dochodzić w nocy z 1 na 2 maja. Skradzione części miały wartość 2 tysięcy złotych. Teraz mężczyzn czeka rozprawa w sądzie.

Kolejne zatrzymania złodziei katalizatorów w Poznaniu

- W czwartek, 18 maja br. kryminalni z Komisariatu Policji Poznań – Wilda zatrzymali dwóch mieszkańców stolicy Wielkopolski podejrzanych o kradzież katalizatorów o łącznej wartości blisko 2 tys. złotych. Jak ustalili policjanci, podejrzani w nocy 1/2 maja bieżącego roku dopuścili się kradzieży elementów układu wydechowego z pojazdów marki Mitsubishi oraz Mercedes zaparkowanych w jednej z hal garażowych w centrum Poznania - przekazał w komunikacie prasowym sierż.szt. Łukasz Paterski z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Zatrzymani złodzieje to recydywiści

Jak się okazało, po zatrzymaniu mężczyzn w wieku 38 i 48 lat, byli oni już znani z policji z podobnych przestępstw dokonanych w przeszłości. Obydwaj mężczyźni współpracowali ze sobą. 

Więzienie za kradzież katalizatorów?

- 48 i 38-latek zostali przesłuchani. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, śledczy przedstawili im zarzuty kradzieży dwóch katalizatorów, których dopuścili się działając wspólnie i w porozumieniu. Grozi im teraz do 5 lat pozbawienia wolności. O ich losie zdecyduje sąd - przekazała w komunikacie poznańska policja.

Złodzieje katalizatorów zatrzymani