Wydarzenia

Krzesiny: Tłumy podczas pierwszego dnia pokazów lotniczych

2024-05-18 21:04

Ten weekend w Poznaniu stoi pod znakiem pokazów lotniczych, które odbywają się na lotnisku na Krzesinach. Wydarzenie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem - wszystkie bilety zostały wyprzedane! Jak wyglądał pierwszy dzień? Zobaczcie prawdziwe tłumy w naszej galerii!

Pokazy lotnicze na lotnisku Krzesiny

Sobotnio-niedzielna impreza w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach ma upamiętnić 70-lecie lotniska Poznań - Krzesiny i 111-lecie Portu Lotniczego Poznań - Ławica. Trwa od godz. 9.30 do 18.00, przy czym pokazy dynamiczne na ziemi i w powietrzu odbywać się będą między godz. 12.00 a 17.00.

Co można zobaczyć podczas tegorocznych pokazów? W weekend w powietrzu zobaczymy formację czterech F-16 i dwóch LIM-ów, M-28 i skoczków spadochronowych, transportowego C-130 Hercules, Łukasza Czepielę.

Także w niedzielę przed publicznością zaprezentują się: Carbon Cub, zespoły akrobacyjne Orlen Żelazny i Orlik, FA-50, pasażerskiego B737, M-346 Master (Bielik) i śmigłowiec W-3. Na ziemi będzie można podziwiać m.in. czołg Abrams, pojazd opancerzony Oshkosh M-ATV (odporny na wybuchy min – pułapek o masie do 10 kg TNT), transporter Halftrack, armatohaubicę Krab, wyrzutnię Langusta, czy szybką łódź operacyjną Formozy.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!