Księżna Kate

i

Autor: CHRIS JACKSON/POOL VIA AP

Świat

Księżna Kate pojawiła się publicznie po miesiącach. W stylizacji ukryła przekaz?

2024-06-18 12:34

Księżna Walii Kate pokazała się w sobotę publicznie po raz pierwszy od ogłoszenia pięć miesięcy temu, że wykryto u niej raka. Media, szczególnie te brytyjskie, doszukują się w stylizacji księżnej ukrytego przekazu - szczególnie w jej kolczykach.

Księżna pokazała się publicznie po raz pierwszy od diagnozy

Księżna Walii Kate przejechała wraz z dziećmi powozem podczas parady wojskowej z okazji urodzin króla Karola.

Gdy powóz z ubraną w jasną sukienkę, uśmiechniętą Kate i trójką jej dzieci przejeżdżał w pobliżu Pałacu Buckingham w centrum Londynu, tłumy zgromadzone przy ulicach wiwatowały i machały na powitanie. Król Karol jechał osobnym powozem z księżną Kamilą, a za nim podążał konno książę William wraz z innymi przedstawicielami rodziny królewskiej.

42-letnia Kate przeszła zapobiegawczą chemioterapię i chociaż leczenie nadal trwa, jest już na tyle silna, że mogła pojawić się publicznie. Kate w styczniu spędziła dwa tygodnie w szpitalu po przejściu poważnej operacji jamy brzusznej, po której ujawniła, że stwierdzono u niej nowotwór.

W piątek wydała oświadczenie, w którym napisała: „Poprawia mi się, ale jak wie każdy, kto przeszedł chemioterapię, bywają lepsze i gorsze dni”. Również 75-letni król Karol jest leczony na raka. Monarcha powrócił do obowiązków publicznych w kwietniu.

Ukryty przekaz księżnej w jej stylizacji?

Czy poprzez swój ubiór księżna Kate chciała coś przekazać? Tego doszukują się brytyjskie media. Wiadomo, że jej biała kreacja złożona z sukienki i kapelusza z ogromnym rondem kosztowała krocie. Specjalistka od czytania z ruchu warg rozszyfrowała z kolei, co księżna mówiła do swoich dzieci podczas oglądania parady.

Najwięcej domysłów jednak wzbudza biżuteria, którą księżna założyła na paradę. Przyozdobiła uszy perłowymi kolczykami, co według ekspertów również nie było przypadkowym wyborem. Perłom przypisuje się bowiem symbolizowanie dobrobytu, w tym piękna i miłości.

To jednak nie koniec domysłów. W rozmowie z serwisem Mirror, jubilerzy z Marahlago powiedzieli, że perły postrzega się jako "symbol przekształcenia czegoś negatywnego w coś pozytywnego". Czy faktycznie ubierając taką biżuterię księżna Kate chciała przekazać to co sugerują eksperci?

Parada była pierwszym publicznym pokazaniem się księżnej Kate w tym roku. Brytyjskie media informują jednak, że nie ostatnie. Latem, ma ona również pojawić się na innych wydarzeniach.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!