Lech i Warta z licencją na grę w Ekstraklasie! Będą derby Poznania?

2020-06-03 11:38 BP
Czy Lech i Warta zagrają przeciwko sobie w derbach Poznania?
Autor: fot. Przemysław Szyszka/Lech Poznań Czy Lech i Warta zagrają przeciwko sobie w derbach Poznania?

Oba piłkarskie kluby z Poznania otrzymały licencję na grę w Ekstraklasie. Dla Lecha będzie to kolejny sezon w najwyższej klasie rozgrywek. Dla Warty może być to powrót po ponad dwóch dekadach. Więcej przeczytacie na stronie ESKI Poznań!

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła wnioski klubów o przyznanie licencji na udział w PKO Ekstraklasie oraz rozgrywkach UEFA w sezonie 2020/21. Wśród klubów najwyższego szczebla rozgrywek jest Lech Poznań, który po ostatniej porażce z Legią zajmuje piąte miejsce i traci jeden punkt do podium. PZPN nie miał zastrzeżeń do wniosku złożonego przez Kolejorza. W związku z sytuacją epidemiczną związek wydał następujące oświadczenie:

W związku z przedłużającym się stanem epidemii wynikającym z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-C0V2, którego skutków ekonomicznych nie da się dokładnie przewidzieć, wszystkie Kluby biorące udział w procesie licencyjnym na sezon 2020/2021 zostały objęte nadzorem finansowym. Zdaniem Komisji koniecznym jest w najbliższych miesiącach szczegółowa kontrola i analiza sytuacji finansowej Klubów.

Dodajmy, nadzorem infrastrukturalnym został objęty Raków Częstochowa, który swoje mecze musi grać w Bełchatowie, a także Pogoń Szczecin, której obiekt znajduje się w remoncie. Wśród klubów z I ligi licencję na grę w Ekstraklasie, a także nadzór infrastrukturalny otrzymał drugi poznański klub - Warta Poznań.

Nadzór infrastrukturalny ma związek „z koniecznością monitorowania przebudowy stadionu Warty Poznań przy ul. Droga Dębińska”

czytamy w informacji na stronie Warty. Oznacza to, że Warta swoje mecze rozgrywać będzie nie w Poznaniu, lecz w Grodzisku Wielkopolskim. Kibice z jednej strony są zawiedzeni, ponieważ liczyli na to, by ujrzeć piłkarzy na stadionie przy Bułgarskiej. Jednak od otrzymania licencji do awansu jeszcze sporo przed nami. Warta obecnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli I ligi. Dziś o godzinie 18:10 rozegra mecz w Jastrzębiu-Zdroju z miejscowym GKS-em.