Lech Poznań polskim Bayernem Monachium? Wkrótce będzie to możliwe!

2020-07-10 10:04 BP
Lech Poznań polskim Bayernem Monachium
Autor: fot. Przemysław Szyszka/Lech Poznań

​Na przełomie 2021 i 2022 roku ukończona zostanie budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego Akademii Lecha Poznań we Wronkach. Z czego skorzystają zawodnicy oraz sztab trenerski? Sprawdźcie na stronie internetowej ESKI Poznań!

40 milionów złotych - tyle wyniesie budowa Centrum Badawczo Rozwojowego Akademii Lecha Poznań we Wronkach. W obiekcie ma znaleźć się m.in. nowoczesny symulator piłkarski - skills.lab.​ O jego wpływie na rozwój zawodników mówi Michał Kokotek z Kolejorza.

Jest to urządzenie, które jest w stanie badać ich siłę strzału, stopień przyjęcia, czas reakcji, percepcję zawodników. Bada dosłownie wszystkie elementy, które są potem potrzebne na boisku.

Z informacji podanych przez klub wynika, że Lech może być pierwszą drużyną w tej części Europy, która będzie miała na swoim wyposażeniu takie urządzenie. Nad podobnym rozwiązaniem pracuje już np. Bayern Monachium.

To nas niezmiernie cieszy, ponieważ jest to potwierdzenie właściwej drogi jaką obraliśmy. Ponadto nasze procesy szkoleniowe będą mogły być konsultowane, tworzone wspólnie przez naszych trenerów oraz trenerów Bayernu Monachium.

Dodajmy, budowa Centrum Badawczo Rozwojowego Lecha Poznań zakończy się na przełomie 2021 i 2022 roku.

Posłuchaj o makijażu permanentnym. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Rusza modernizacja stadionu w Płocku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.