Piłka nożna

Lech Poznań - Radomiak Radom. Lider tabeli nie zawiódł w 13. kolejce PKO BP Ekstraklasy

W sobotę, 26 października na Enea Stadionie Lech Poznań podjął Radomiaka Radom. Lider po 12. kolejkach PKO BP Ekstraklasy. W 13. kolejce Kolejorz przez całą pierwszą połowę miał lepsze statystyki meczowe od gości. W drugiej, wyrównanej już połowie mimo utraty bramki Lech doprowadził do wyniku 2:1 i zdobył trzy punkty utrzymując się na mocnej pozycji lidera Ekstraklasy.

Lech Poznań - Radomiak Radom. Mecz lidera z łatwym rywalem

Choć często mówi się, by nie przeceniać możliwości słabszego gracza, tak nie było tym razem. Lech Poznań, lider tabeli w 13. kolejce PKO BP Ekstraklasy podjął trzynastego po dwunastu kolejkach Radomiaka. Od początku Kolejorz dyktował warunki, choć w drugiej połowie nie obyło się bez przeszkód dla Lecha. Dzięki zwycięstwu nad Radomiakiem, Lech powiększył przewagę nad drugim Rakowem do czterech punktów.

Lech - Radomiak. Drużyna z Mazowsza nie miała szans z liderem Ekstraklasy

Już w 17. minucie meczu, po stałym fragmencie gry Lech Poznań pokazał bramką w wykonaniu Joela Pereiry, kto rządzi przy Bułgarskiej w tym sezonie. Od początku spotkania to Kolejorz był górą. Gol Pereiry jednak spowodowała, że Lech atakował na bramkę przeciwników jeszcze mocniej. To było w dodatku debiutanckie trafienie Pereiry w tym sezonie. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. Nic dziwnego, gdyż Lech oddał 8 strzałów na bramkę, w tym pięć celnych, a Radomiak tylko jeden i to niecelny.

Druga połowa zaczęła się dobrze dla gości. Radomiak rozpoczął drugą część spotkania rzutem wolnym i ewidentnie zaczął dominować w spotkaniu, co zaowocowało bramką wyrównującą Zie Ouattary w 49. minucie. Był to pierwszy celny strzał drużyny gości w tym spotkaniu. Później, po wielu próbach z obydwu stron i wyrównanej walce, to Kolejorz mógł cieszyć się z drugiej strzelonej bramki. Zdobył ją w 72. minucie Mikael Ishak. To ósma bramka lechity w tym sezonie. I takim wynikiem (2:1 dla Lecha Poznań) skończył się ten mecz.

Kolejne mecze Lecha Poznań

Kolejny mecz Lecha Poznań odbędzie się już w sobotę, 2 listopada o 20:15 na stadionie Cracovii z ostatnią w tabeli PKO BP Ekstraklasy po 13. kolejkach Puszczą Niepołomice. Kolejny mecz przy Bułgarskiej to polskie El Clasico - Kolejorz zmierzy się z Legią Warszawa, która obecnie zajmuje szóstą lokatę. Mecz ten odbędzie się w niedzielę, 10 listopada o 17:30.