Cracovia - Lech Poznań. Kolejorz wrócił na zwycięską ścieżkę

2024-10-19 22:18

Za nami mecz Cracovia - Lech Poznań. To było spotkanie na szczycie tabeli PKO BP Ekstraklasy. Kolejorz wypunktował rywali, wrócił na zwycięską ścieżkę i utrzymał fotel lidera rozgrywek.

Cracovia - Lech Poznań. Mecz na szczycie

Lech Poznań - Cracovia to był mecz na szczycie tabeli PKO BP Ekstraklasy. Poznaniacy są od kilku tygodni liderami, a Cracovia zajmuje trzecie miejsce. Zespół spod Wawelu tracił do Kolejorza zaledwie dwa punkty i mógł zostać w sobotę liderem rozgrywek.

Lechici przed przerwą reprezentacyjną przegrali na własnym stadionie z Motorem Lublin (1:2) i chcieli wrócić na zwycięską ścieżkę.

Cracovia - Lech. Kolejorz wypunktował rywali

Do przerwy na tablicy wyników był bezbramkowy remis. Po zmianie stron gry goście zadali dwa ciosy w ciągu pięciu minut. W 53. minucie piłkę w siatce umieścił Mikael Ishak. Kapitan Kolejorza otrzymał świetne podanie od Afonso Sousy i głową pokonał bramkarza Cracovii. Dla Szweda to siódmy gol w tegorocznym sezonie.

W 58. minucie Ishak podał piłkę do Patrika Walemarka, a ten bez problemu strzelił gola na 2:0. Podopieczni Nielsa Frederiksena kontrolowali przebieg boiskowych zdarzeń i do końca spotkania wynik już się nie zmienił. Tym samym Kolejorz pozostał liderem PKO BP Ekstraklasy.

Za tydzień poznaniacy podejmą na Enea Stadionie Radomiaka Radom, a Cracovia zmierzy się z Motorem Lublin.