Autor: fot. Przemysław Szyszka/Lech Poznań Lech Poznań - Pogoń Szczecin TV TRANSMISJA NA ŻYWO Gdzie oglądać Lech - Pogoń STREAM ONLINE LIVE Lech - Pogoń w TV Na jakim programie 24.06.2020

Lech z awansem do półfinału! "Myślę, że na niego zasłużyliśmy!"

2020-05-28 10:31

W ćwierćfinale Totolotek Pucharu Polski Lech Poznań pokonał pierwszoligową Stal Mielec 3:1. Tym samym zameldował się w najlepszej czwórce turnieju. Był to pierwszy mecz Kolejorza po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Przyjechaliśmy tutaj po awans i udało się go wywalczyć - powiedział po meczu trener Lecha Poznań, Dariusz Żuraw. Kolejorz przyjechał do Mielca już w poniedziałek. Tak szybki przyjazd był spowodowany nowymi zasadami rozgrywek, które wprowadzono w związku z pandemią.

Lechici wygrali to spotkanie 3:1. Pierwszą bramkę już w piątej minucie meczu zdobył Dani Ramirez. Niecałe pół godziny później kolejnym trafieniem dla Kolejorza mógł pochwalić się Timur Zhamaletdinov, który zastępował w tym spotkaniu Chrystiana Gytkjaera. Przed przerwą honorowego gola dla Stali zdobył Bartosz Nowak, a siedem minut przed końcem meczu zwycięstwo Lecha przypieczętował Kamil Jóźwiak.

Cieszymy się, że gramy dalej i że jesteśmy w półfinale, bo pod tym względem było to dla nas bardzo ważne spotkanie. Stal pokazała się z bardzo dobrej strony. Oglądając ich grę widać było, że jest to zespół dobrze poukładany i fajnie grający w piłkę. Nie bronili się kurczowo, chcieli grać i strzelać gole. Chwała im za to, bo dobrze wiedzieli jaki my mamy potencjał. Myślę, że to był fajny mecz do oglądania

dodał po spotkaniu trener Kolejorza. Podziwu dla drużyny z Poznania nie krył też Dariusz Marzec, szkoleniowiec gospodarzy.

Dzisiaj wygrał lepszy i wypada pogratulować Lechowi. Wiedzieliśmy, że jest to przeciwnik z najwyższej półki i tak też było. Uważam, że przespaliśmy pierwszą połowę i była ona bardzo zła w naszym wykonaniu, natomiast po przerwie zaczęliśmy już grać lepiej. To była ta Stal, którą chcemy widzieć. Zmieniła się gra naszego zespołu, ale punktem, który zakończył dzisiejszy mecz była piękna bramka Jóźwiaka. Po tym ciężko było już cokolwiek odrobić.

Kolejny mecz poznaniaków już w sobotę. Na stadionie przy ul. Bułgarskiej Kolejorz podejmie w ligowym spotkaniu Legię Warszawa. Mecz odbędzie się przy pustych trybunach.

Posłuchaj, co oznacza silne swędzenie skóry i jak mu zaradzić. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.