Lekarze o przekształceniu szpitala MSWiA w szpital jednoimienny: "To bezczelność" [AKTUALIZACJA]

2020-10-16 12:03 DR
Koronawirus w grudziądzkim szpitalu/zdjęcie ilustracyjne
Autor: pixabay.com Koronawirus w grudziądzkim szpitalu/zdjęcie ilustracyjne

Szpital MSWiA przy ulicy Dojazd w Poznaniu miałby zostać przekształcony w szpital jednoimienny, w którym mieliby być leczeni tylko pacjenci z koronawirusem. Lekarze nie kryją zdenerwowania tym pomysłem. Przeczytajcie więcej na stronie internetowej ESKI Poznań.

Sytuacja w szpitalu MSWiA w Poznaniu jest bardzo napięta! Wojewoda dzisiaj wysłał do dyrekcji list z zapytaniem, ilu jest tam obecnie pacjentów, ilu z nich można wypisać, a ilu i gdzie trzeba przetransportować. Lekarze nie kryją rozgoryczenia.

To mogę podsumować jako wyjątkową ignorancję i wręcz bezczelność żeby na nas jeszcze zrzucać, że my mamy szukać miejsc dla naszych pacjentów, a nie za bardzo mamy gdzie przekazywać tych chorych

mówi ordynator oddziału chirurgii ogólnej i naczyniowej, prof. dr hab. n. med. Paweł Chęciński.​ Chorzy i ich rodziny dowiadują się o zmianach z mediów albo od lekarzy, na szpitalnych korytarzach.

Powiedział, że mąż nie będzie przyjęty do szpitala, ponieważ będzie przekształcony ten szpital w jednoimienny i nie będzie leczenia pacjentów z białaczką. Narazie się nie zobowiązali, że nam pomogą, dlatego jesteśmy w kropce

Mówi żona jednego z chorych. Na miejscu jest nasz reporter, cały czas zbieramy najświeższe i najważniejsze informacje. Wcześniej pisaliśmy Wam już o dramatycznym apelu pacjentów szpitala, którzy proszą o nie przekształcanie szpitala.

Dramatyczny apel pacjentów szpitala MSWiA w Poznaniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk wycofał się z decyzji o przekształceniu szpitala MSWiA w Poznaniu w szpital zakaźny. Informację potwierdza rzecznik NFZ. W najbliższym czasie wojewoda ma wydać oficjalny komunikat w tej sprawie.