SPORT

Liga Narodów siatkarzy. Polska pewnie pokonała Brazylię i awansowała do półfinału rozgrywek. Kiedy i z kim powalczą o finał? Gdzie oglądać mecz?

2023-07-22 15:04

Polscy siatkarze pewnie pokonali Brazylię 3:0 i awansowali do półfinału tegorocznej Ligi Narodów. W piątek podopieczni Nikoli Grbicia mają wolny. Zobacz z kim i kiedy powalczą o finał rozgrywek.

Liga Narodów siatkarzy 2023. Start Polaków

Najważniejsze mecze tegorocznej Ligi Narodów siatkarzy rozgrywane są w gdańskiej Ergo Arenie. Polacy, jako gospodarze turnieju finałowego, od początku mieli zapewniony w nim udział. Trener Nikola Grbić mógł zatem wykorzystać mecze pierwszej fazy imprezy na przetestowanie pewnych wariantów. Biało-czerwoni ten etap rozgrywek zakończyli na 3. miejscu, wygrywają 10 spotkań i 2 razy uznając wyższość rywali.

Ćwierćfinał Ligi Narodów siatkarzy. Polska pewnie pokonała Brazylię

W ćwierćfinałowym meczu polscy siatkarze zmierzyli się z Brazylią. Spotkanie rozgrywane w czwartkowy wieczór wypełniło po brzegi Ergo Arenę. Biało-czerwoni pewnie pokonali rywala i bez straty seta awansowali do półfinału Ligi Narodów. Brazylia po jednym meczu rozegranym w Polsce wraca do domu.

Polska - Brazylia 3:0 (26:24, 25:21, 25:20)Polska: Kurek, Kochanowski, Leon, Janusz, Bieniek, Śliwka - Zatorski (libero) oraz Bednorz, KaczmarekBrazylia: Alan, Lucas, Lucarelli, Rezende, Flavio, Honorato - Thales (libero) oraz Roque, Fernando, Otavio, Leal

Zobaczcie w naszej galerii zdjęcia z meczu Polska vs Brazylia.

Polska w półfinale Ligi Narodów siatkarzy. Z kim i kiedy mecz o finał?

Polscy siatkarze w piątek mają wolne. Na parkiet wrócą w sobotę. Jutro o godzinie 17:00 podopieczni Nikoli Grbicia w półfinale Ligi Narodów zmierzą się z Japonią. Azjaci w ćwierćfinale wygrali 3:0 ze Słowenią. Polacy już grali z Japonią podczas tegorocznej Ligi Narodów i wygrali wtedy bez straty seta. Transmisję przeprowadzą stacje TVP 1, TVP Sport oraz Polsat Sport.

W drugim sobotnim półfinale Włosi powalczą z Amerykanami.

Finał Ligi Narodów siatkarzy. Kiedy mecz?

Mecze o medale zaplanowano w gdańskiej Ergo Arenie na niedzielę. Mecz o trzecie miejsce rozpocznie się o 17:00, finał Ligi Narodów zaplanowano na 20:00.

Karol Kłos: Młodsi siatkarze mają więcej tytułów ode mnie