Krokodyl

i

Autor: pixabay

Ciekawostki

Australijczyk znęcał się nad krokodylem. Czekają go konsekwencje

2024-06-19 15:04

Nierozważne zachowanie to mało powiedziane. W internecie pojawiło się nagranie, na którym mężczyzna niepokoi i męczy młodego krokodyla. Australijczyk poniesie karę za swoje bezmyślne zachowanie. Grożą mu konsekwencje karne.

Mężczyzna znęcał się nad młodym krokodylem. Nagranie obiegło internet

Klip nakręcono w Australii. Na nagraniu widać jak Australijczyk niepokoi młode zwierzę, które nie sprawiało zagrożenia. Na końcu tego haniebnego czynu mężczyzna razem z kolegą podnieśli kciuki do góry, mówiąc "Witamy w Australii".

Krytyka ekspertów. "Biedny maluch"

Zachowanie spotkało się z dużą krytyką wśród internautów i specjalistów. Według profesjonalnego pogromcy krokodyli Tommiego Hayesa taka postawa było zupełnie nie na miejscu, a młody krokodyl nie stanowił jakiekolwiek zagrożenia. Słodkowodne gatunki, w przypadku kontaktu z człowiekiem po prostu uciekają.

Biedny maluch, jest wyraźnie przestraszony. W przypadku słodkowodnych wszystko, co chcą zrobić, to uciec. Masz szczęście zbliżyć się do jednego z nich, więc po co sprawiać, by było to dla niego traumatyczne doświadczenie? - zareagował Hayes

Australijczyk może ponieść poważne konsekwencje swojego zachowania

Obrońca praw zwierząt Paul Bowen zauważył, że choć słodkowodne krokodyle są niegroźne, to jak każde zwierzę w sytuacji zagrożenia mogą dokonać samoobrony. Dodatkowo znęcanie się nad krokodylami w australijskim Terytorium Północnym jest nielegalne. W wyniku czego bohaterowi nagrania grożą konsekwencje, w tym karne, bezmyślnego zachowania.

Zobacz, jak wspierano sportowców w ubiegłym wielu!

To największa tego typu ekspozycja w Polsce. Akwarium Gdyńskie z nietypowymi zwierzętami morskimi

Quiz. Jakim zwierzęciem byłeś w poprzednim wcieleniu?

Pytanie 1 z 10
Jakie zwierzę lubisz najbardziej