Mięso z laboratorium

i

Autor: Canva AI mięso z probówki - obraz wygenerowany przez sztuczną inteligencję

Żywność

Mięso z probówki lepsze od zwierzęcego? Mniej cierpienia i więcej zdrowia?

Kwestia naszego jedzenia od pewnego czasu wzbudza spore kontrowersje. Swego czasu rodzimi politycy straszyli nas jedzeniem robaków. Wcześniej także mówiono o tym, że Unia Europejska może zakazać jeść mięso swoim obywatelom. Oczywiście te plany spełzły na niczym. Jedno jest pewne, dla dobra nas i klimatu powinniśmy zmienić nasze nawyki żywieniowe. Pionierami w tej dziedzinie są Polacy.

Co będziemy jadać w przyszłości?

Wielu zwolenników teorii spiskowych mówi o tym, że wkrótce będziemy jeść robaki, będzie zakaz jedzenia mięsa, przy czym nie ma takich planów. Co nie zmienia faktu, że ograniczenie spożywania mięsa, oraz hodowli przemysłowej byłoby z korzyścią dla nas, pojedynczych ludzi, jak i całego Świata.

Mięso z probówki to przyszłość?

Poza kwestiami etycznymi i klimatycznymi, to mogą dojść kwestie smakowe. Choć w Unii Europejskiej jeszcze nie ma odpowiednich regulacji, to np. w Stanach Zjednoczonych zaczyna zdawać egzamin. Chodzi o mięso komórkowe. Omija to etap uboju zwierzęcia. Jedynym minusem tego rozwiązania jest jeszcze cena.

Jak powstaje mięso z probówki?

By powstało mięso z probówki potrzeba tylko jednej komórki zwierzęcej. Reszta zrobi się de facto sama w probówce. Plusem tego rozwiązania jest odpowiedni dobór komórki tak, by mięso było bardziej pożywne, zdrowsze i nietłuste. Na razie naukowcom udaje się stworzyć pulpety, ale dążą do tego, by wyhodować mięso szarpane, czy takie, z którego można zrobić nuggetsy.

Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia. Czy wyobrażacie sobie grilla z mięsem z probówki?

Nie będą nas karmić ROBALAMI! Polacy w STRACHU! Oni jedzą STEKI, nam dają ROBAKI! | Komentery

Quiz o kotach. Co wiesz o tych zwierzętach?

Pytanie 1 z 10
Jak długo śpią koty?