Prace projektowe nad wiaduktami w ciągu ulic Lutyckiej i Golęcińskiej są coraz bardziej zaawansowane

i

Autor: PIM/mat.pras. Prace projektowe nad wiaduktami w ciągu ulic Lutyckiej i Golęcińskiej są coraz bardziej zaawansowane

Inwestycje

Miasto wybuduje wiadukty na Lutyckiej i Golęcińskiej

2023-09-22 16:32

Miasto dołoży 18 milionów złotych na planowane wiadukty na Lutyckiej i Golęcińskiej. Przejazdy mają poprawić komunikację między wschodem a zachodem Poznania.

"Jesteśmy zdeterminowani, by przeprowadzić tę inwestycję"

Zwiększenie budżetu na te inwestycję pozwoli rozstrzygnąć przetarg i wybudować oba wiadukty:

- Jeżeli chcemy zrealizować inwestycję z pełnymi opcjami, czyli żeby zrobić wszystko, to co jest w tej chwili założone w projekcie i zapewnia pełną funkcjonalność, to faktycznie te 18 milionów spowoduje, że będziemy mogli podpisać, jako miasto, umowę na realizację całego układu - tłumaczy Krzysztof Olejniczak dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Prezydent Jacek Jaśkowiak zapewnił, że inwestycja zostanie doprowadzona do końca:

- Ja jestem zdeterminowany, żeby to zrobić, jeżeli rada miasta przegłosuję taką uchwałę. To jest również ważne w układzie bezpieczeństwa, dojazdu karetki pogotowia, straży pożarnej, że ta inwestycja będzie zrealizowana. To także wyczekiwana inwestycja przez mieszkańców Strzeszyna i okolic, dla których przejazdy kolejowe na linii Poznań - Piła stanowiły istotną przeszkodę i utrudnienie w codziennych dojazdach do pracy czy szkoły.

W ramach inwestycji powstanie też kładka pieszo-rowerowa oraz drogi dojazdowe. Start prac zaplanowano na początek przyszłego roku. Wiadukty mają zostać oddane do użytku pod koniec 2025-go. Roboty nie mają powodować utrudnień w ruchu.