Zatrzymany Wągrowiec

i

Autor: KPP Wągrowiec

Policja

Mieszkaniec Wągrowca groził matce nożem. Z domu zabrała go policja

2024-06-12 9:35

34-letni recydywista groził własnej matce pozbawieniem życia. Zatrzymany chciał zmusić kobietę do wypełnienia dokumentów, których ta nie chciała podpisać. Na wniosek śledczych oprawca został aresztowany przez Sąd Rejonowy w Wągrowcu na 3 miesiące.

Interwencja policji z Wągrowca

Sytuacja mogła zakończyć się tragicznie, gdyby nie interwencja policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Wągrowca, którzy obezwładnili mężczyznę, a następnie zabrali do wągrowieckiej jednostki Policji, gdzie został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Podłożem sytuacji była chęć zmuszenia matki do podpisania korzystnych dla 34-latka dokumentów. Rodziny konflikt stał się na tyle poważny, że mężczyzna groził własnej matce śmiercią. Nie jest to pierwsza taka sytuacja, zatrzymany wcześniej groził kobiecie, że rozszczelni instalację gazową i wysadzi dom.

Co grozi mieszkańcowi Wągrowca?

34-latkowi postawiono zarzuty z art 190 par 1 Kodeksu Karnego – groźby popełnienia przestępstwa na szkodę matki, a także art 191 Kodeksu Karnego – stosowania przemocy i gróźb w celu zmuszenia do określonego zachowania. Na ten moment sprawy zatrzymany złożył wyjaśnienia, jednak nie przyznaje się do postawionych mu zarzutów. Sąd na podstawie materiału dowodowego oraz tego, że mieszkaniec Wągrowca jest recydywistą - w 2022 roku odbywał karę 1 roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo z art 190a par1 KK – postanowił przychylić się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Wągrowcu. Decyzja to środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztowania. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź w naszej galerii inne bohaterskie działania wielkopolskich policjantów!

Policjant uratował kobietę i jej psa