Miliony turystów w Niemczech

i

Autor: pixabay

Euro 2024

Miliony turystów odwiedzą Niemcy w trakcie turnieju. Ile zarobią gospodarze na Euro 2024?

2024-06-13 11:54

Reprezentacja Niemiec do turnieju przystąpi jako jeden z faworytów, jednak biorąc pod uwagę dużą konkurencję wśród najlepszych zespołów, ciężko prognozować jej końcowy sukces. Sprawa wygląda zupełnie inaczej dla naszych zachodnich sąsiadów w branży hotelarskiej czy gastronomicznej. Do Niemiec przyjadą miliony turystów.

Niemcy celem milionów turystów

Według niemieckich ekspertów zbliżający się turniej przyciągnie 10 milionów widzów. Z czego blisko 3 miliony na stadionach, a ponad 7 milionów w strefach kibica i innych miejscach publicznych. W Niemczech wciąż żywe są doświadczenia z mundialu w 2006 roku, pozytywny odbiór Niemiec w trakcie turnieju wzmocnił lokalną turystykę na długie lata. Nasi zachodni sąsiedzi planują podjęcie działań, które mają przynieść jeszcze lepsze efekty w trakcie tegorocznej imprezy, takie jak stworzenie na portalu narodowym mikrostrony z informacjami o miastach-gospodarzach.

Niemieckie koleje gotowe na Euro 2024

Deutsche Bahn przygotował ponad 400 wagonów szybkich pociągów ICE, pozwoli to na zwiększenie oferowanej liczby miejsc, nawet o 30 procent. Takie działania mają oczywiście związek z dziesiątkami tysięcy dodatkowych pasażerów w trakcie turnieju. Niemcy planują także dodatkowe połączenia dzienne oraz połączenia wspomagające dojazd do miast-gospodarzy. Deutsche Bahn zadba także o portfele kibiców, proponując tańsze bilety dla miłośników futbolu z 32 europejskich krajów. Niemiecki przewoźnik oferuje kilku-dniowe bilety Interrail, które pozwalają na tańsze podróże międzynarodowe oraz nieograniczoną liczbę podróży krajowych. Niemieckie ministerstwo transportu szacuje, że koleje obsłużą około 56 tysięcy gości i kibiców.

Ile zarobią Niemcy za Euro 2024?

Pierwsze dane pokazujące jak turniej wpłynął na niemiecką gospodarkę będą dostępne po zakończeniu imprezy. Pewne jest to, że mistrzostwa wpłyną na wzrost PKB, mimo dużych wydatków publicznych. Mundial w 2006 roku przyniósł Niemcom 2,86 miliarda euro wpływów oraz 104 miliony euro bezpośrednich wpływów z podatków. Takie wydarzenia w pozytywny sposób oddziałują także na rynek pracy. Po mistrzostwach świata powstało 8 tys. nowych miejsc pracy a PKB wzrosło o 0,3 procent.

Te memy warto sobie zapisać. Po meczach Polaków na Euro 2024 mogą dostać drugie życie. Sprawdź!

Reprezentacja Polski na Euro 2024 śpi jak Bayern Monachium

QUIZ: Jakim piłkarzem jestem? Prawdziwi fani piłki nożnej zdobędą przynajmniej 90%!

Pytanie 1 z 10
Na Mistrzostwach Świata w 2006 roku uderzyłem głową Marco Materazziego. Kim jestem?