Poznańskie Targi Książki to wydarzenie o skali ogólnopolskiej, które zawsze przyciąga pasjonatów książek, jednak nie tylko z Wielkopolski, ale także z innych województw, a nawet dalszych zakątków Polski! Każdego roku przez trzy dni, uczestnicy targów mogą spotkać autorów bestsellerowych powieści, kupować książki i brać udział w ciekawych warsztatach. To właśnie dla nich, Poznań odwiedza tysiące miłośników literatury.
Poznańskie Targi Książki 2025. Data
Tegoroczne Poznańskie Targi Książki odbędą się w dniach 7-9 marca 2025. Zazwyczaj wydarzenie organizowane jest w drugi weekend marca. Tegoroczna edycja zapowiada się naprawdę emocjonująco.
Jak zawsze na targach wystawiają się zarówno znane, jak i niszowe wydawnictwa, w minionym roku w programie wydarzenia nie brakowało atrakcji dla bibliotekarzy, księgarzy, aspirujących pisarzy czy rodziców z dziećmi.
Poznańskie Targi Książki 2025. Ceny biletów - sprawdź.
Poznańskie Targi Książki 2025. Lista autorów cały czas jest aktualizowana!
Wiemy już, kto z autorów przyjedzie do Poznania. Lista uczestników jest naprawdę długa i będzie się powiększać. Jednak już teraz wiemy, że stolicę Wielkopolski odwiedzi m. in.
- Barlińska Katarzyna
- Bartosiak Jacek
- Bełkowski Jan
- Białys Hanna
- Bielska Lena M.
- Bień Marcin
- Em Fortunate
- Felberg Karolina
- Fiołek Katarzyna
- Flower Nathalie K.
- Fromuth Natalka
- Marczak Weronika
- Marszałek Ewa
- Masterton Graham
- Mathia Weronika
Tutaj możecie zapoznać się z pełną listą autorów.
Kilka zaskakujących faktów z życia Grahama Mastertona
Graham Masterton (ur. 16 stycznia 1946 w Edynburgu) jest brytyjskim pisarzem, twórcą horrorów. Sprawdźcie, co warto o nim wiedzieć.
Portal booklips.pl wyjaśnia, że Masterton jest synem oficera armii i wnukiem naukowca Thomasa Thorne’a Bakera, wynalazcy day-glo (fluorescencyjnego barwnika), a także podobno pierwszego człowieka, który przesłał fotografię drogą bezprzewodową.
Horrorem amatorsko zajął się już w wieku... jedenastu lat. W szkole napisał opowiadanie „Sophonisba” traktujące o obłąkanym mężczyźnie, który żywcem ugotował swoją niewierną żonę. Z kolei kilka lat później, gdy miał czternaście lat, napisał czterystustronicową powieść o wampirach zatytułowaną „Morbleu”. Niestety, maszynopis nie został wydany, ponieważ zaginął.
Graham Masterton pisze również wiersze. Brytyjczyk uważa, że tworzenie poezji pozwala pisarzowi rozłożyć swój ojczysty język na czynniki pierwsze
Jak czytamy w booklips.pl, w ramach przygotowania faktograficznego zdarzało się, że Masterton wypożyczał oryginalne kostiumy z epoki i nosił je z żoną przez kilka dni. Odkryli przy tym, że stroje zmieniają sposób poruszania się i zachowanie, co było uwzględniane w trakcie pisania.
Wybieracie się na spotkanie z tym pasjonującym pisarzem?