Nowy chodnik powstanie przy ul. Kurpińskiego

i

Autor: ZDM Poznań

Na Kurpińskiego powstanie nowy chodnik!

2021-09-01 10:03

Powstanie chodnika polepszy warunki poruszania się pieszych po południowej stronie ul. Kurpińskiego. Piesi będą mogli wygodnie przejść pomiędzy rejonem skrzyżowania z ul. Wojciechowskiego, a pawilonami handlowymi.

Obecnie pomiędzy ul. Wojciechowskiego i ul. Wiechowicza infrastruktura jest niewystarczająca, a osoby korzystające z miejscowych pawilonów handlowych czy też przystanku autobusowego są zmuszone chodzić przez parking lub ścieżki wydeptane w zieleni. Dzięki budowie chodnika ich bezpieczeństwo i komfort ulegną poprawie.

W ubiegłym tygodniu podpisana została umowa z wykonawcą prac budowlanych. Zgodnie z nią w ciągu 135 dni powstanie ponad stumetrowy odcinek chodnika, łączący okolice pawilonów handlowych z chodnikiem przy skrzyżowaniu z ul. Wojciechowskiego. Wybrukowane zostaną również dwa istniejące przedepty, sąsiadujące z przystankiem autobusowym. Realizacja zadania będzie kosztować 330 tysięcy złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl