Wzdłuż ul. Zwierzynieckiej powstaje droga rowerowa

i

Autor: Poznan.pl Wzdłuż ul. Zwierzynieckiej powstaje droga rowerowa

Na Zwierzynieckiej powstaje droga rowerowa! Koniec prac na wiosnę!

2021-12-15 13:45

Trwają rozpoczęte w listopadzie prace budowlane na ul. Zwierzynieckiej. Obejmują przebudowę północnej części tej ulicy na odcinku od ronda Kaponiera do ul. Gajowej, gdzie pojawi się dwukierunkowa droga rowerowa.

Wykonawca przeprowadził niezbędne rozbiórki i aktualnie skupia się na robotach ziemnych związanych z kanalizacją deszczową i wykopem pod kanał technologiczny. Inwestycja została skoordynowana z pracami spółki Aquanet, która równolegle przebudowuje swoją infrastrukturę na odcinku między ul. Mickiewicza a ul. Gajową.

Zakończenie prac planowane jest na wiosnę 2022 r. Ruch rowerowy zostanie wtedy wyprowadzony poza jezdnię, zarówno wzdłuż ul. Zwierzynieckiej, jak i na rondzie Kaponiera dla jadących od ul. Św. Marcin do ul. Zwierzynieckiej.

Na przejazdach rowerowych przez rondo Kaponiera projekt zakłada budowę sygnalizacji świetlnej (rowerowej). Dwukierunkowa droga wzdłuż ul. Zwierzynieckiej będzie miała dwa metry szerokości, ale z poszerzeniem przy ul. Gajowej i ul. Roosevelta do trzech metrów. Trasa wzdłuż ul. Św. Marcin oraz w obrębie ronda Kaponiera zostanie wyznaczona czerwonym malowaniem. Nowa droga i przejazd rowerowy przez rondo Kaponiera będą docelowo kontynuacją infrastruktury planowanej w ramach przebudowy ul. Św. Marcin na odcinku od ul. Gwarnej do mostu Uniwersyteckiego.

Co wiesz o potrawach świątecznych?

Pytanie 1 z 12
Z czego powinien być tradycyjny kompot wigilijny?

W zakres zadania wchodzi jednak nie tylko infrastruktura rowerowa. Modernizowana jest kanalizacja deszczowa i powstanie kanał technologiczny. Przewidziana jest budowa zatoki autobusowej, a także przebudowa zjazdów i wysp rozdzielających na ulicy. Nawierzchnia jednego pasa jezdni ul. Zwierzynieckiej zostanie wymieniona, a skrzyżowanie z ul. Mickiewicza będzie wyniesione. Dodatkowo wykonawca wraz z przedłużeniem wyspy stanowiącej peron przystanku tramwajowego wydzieli miejsce na azyl dla pieszych i rowerzystów. Na odcinku pomiędzy ulicami Mickiewicza i Gajową zaprojektowano nasadzenia drzew, zieleń niską i małą architekturę. W ramach całej inwestycji poprawi się czytelność organizacji ruchu za sprawą nowego oznakowania poziomego.

Od listopada w rejonie prac obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu, dlatego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!