Przyroda

Nastała prawdziwa, zimowa aura w Poznaniu! Spójrzcie na zdjęcia z Parku Wilsona [ZDJĘCIA]

Co prawda kalendarzowa zima nastanie za niemal miesiąc, jednak od kilku dni w Poznaniu możemy poczuć już prawdziwe, zimowy klimat. Wszystko za sprawą delikatnego mrozu i śniegu, który upiększa stolicę Wielkopolski od tygodnia. Sprawdźcie nasze zdjęcia z pięknego Parku Wilsona.

Trzeba przyznać, że Park Wilsona to idealne miejsce w Poznaniu do fotografii o każdej porze roku! Wiosną, gdy wszystko zaczyna się zielenić przestrzeń parku zaczyna tętnić życiem. Latem to miejsce jest schronieniem przed upałami, jesienią cieszy oko złotymi barwami, a zimą... sami zobaczcie!

Park Wilsona w Poznaniu jest zabytkowym parkiem w stolicy Wielkopolski. Ten klimatyczny obszar znajduje się na Łazarzu, na obszarze jednostki pomocniczej Osiedle Św. Łazarz. Co ciekawe do 1925 roku, park funkcjonował, jako Ogród Botaniczny. 

Park Wilsona w zimowej aurze

Zimą wszystko wygląda inaczej, zwłaszcza gdy temperatura spada poniżej 0, a miasto przykrywa śnieg. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, jak w tym roku prezentuje się Park Wilsona. Uwaga! Po obejrzeniu tych zdjęć, nabierzecie ochotę na spacer!

Sytuacja bocianów zimą w Fundacji Ada