Pan Belfer

i

Autor: Pixabay/Screen Facebook @Pan Belfer - nauczyciel z Internetów

Ciekawostki

Nauczyciel z internetu odchodzi z pracy po 18 latach. "Boję się tej decyzji"

2024-06-19 12:53

Dawid Łasiński to nauczyciel znany w internecie jako Pan Belfer. Chemik dał się poznać jako osoba podejmująca w sieci trudne tematy związane z polską szkołą. Wygląda jednak na to, że nasza oświata straci barwną postać. Pan Belfer postanowił odejść z zawodu.

Informacja, która zszokowała polski internet. Pan Belfer odchodzi z zawodu

W internecie nie brakuje nauczycieli, którzy chętnie dzielą się zarówno kulisami swojej pracy, jak również spostrzeżeniami na temat polskiej oświaty. Pan Belfer tylko w ostatnim czasie prowadził Radio Belfer, w podcaście podejmował różne, interesujące tematy związane ze szkołą, do tego w swoich mediach społecznościowych publikował ciekawostki i szkolenia, oczywiście związane z polską oświatą. Informacje o swojej decyzji nauczyciel przekazał za pośrednictwem swojego oficjalnego profilu na facebooku.

"Spokojnie kochana, jeszcze do Ciebie wrócę, ale muszę się trochę zagoić"

Te słowa z oficjalnego oświadczenia Pana Belfra dają nadzieję, że być może w przyszłości wróci do zawodu i swoją charyzmą oraz doświadczeniem wspomoże polską edukację. Wpis pedagoga wywołał reakcję u internautów, którzy nie tylko wyrazili smutek związany z odejściem z zawodu nauczyciela, ale również obawy o przyszłość polskiej oświaty. Pojawiły się również komentarze koleżanek i kolegów po fachu, którzy przekonywali, że mają podobne odczucia do Pana Belfra, jednak boją się odejść z zawodu.

Jaka przyszłość czeka polskie szkolnictwo?

Odejście Pana Belfra z pracy w zawodzie i opisywane powyżej spostrzeżenia innych nauczycieli, nie napawają optymizmem dla polskiej oświaty. W szkołach jest coraz więcej wakatów. Łącznie w Polsce poszukiwanych jest ponad 10 tysięcy nauczycieli, a ofert pracy wciąż przybywa, wynika to przede wszystkim z niskich zarobków w tym zawodzie.

Fagata. Jak wygląda życie jednej z najbardziej znanych influencerek w Polsce? Sprawdź!

Short - Poranek - Szwedzkie Szkoły | Eska Rock

Znasz matematykę lepiej niż 13-latek? Ten quiz pokaże, ile pamiętasz ze szkoły

Pytanie 1 z 6
W sadzie rosną drzewa owocowe: grusze i jabłonie. Liczba grusz jest o 40% większa od liczby jabłoni. Jabłoni jest o 50 mniej niż grusz. Ile jabłoni rośnie w sadzie?