Oblodzony chodnik

i

Autor: Getty Images

Zima

Nie chcesz się poślizgnąć? Wypróbuj ten prosty sposób!

2024-02-12 14:35

Ujemne temperatury, śnieg i deszcz sprawiają, iż na chodnikach bywa niebezpiecznie. W takich warunkach bardzo łatwo o skręconą lub jeszcze gorzej - złamaną nogę. Jest jednak jeden prosty sposób aby tego uniknąć. Wykorzystaj to co masz w swoim aby nieco poprawić swoje bezpieczeństwo - szczególnie kiedy rano musisz wyjść z domu w mroźny dzień!

Lodowe pułapki - czyli jak nie przewrócić się na chodniku w lodzie?

Zimowe poranki niekiedy bywają trudne. Po przymrozkach i opadach bardzo często dochodzi do sytuacji w których poranne wyjścia do szkoły czy pracy mogą być udręką. Ślizga nawierzchnia może sprawić, że o upadek nietrudno. W takich sytuacjach dobre, zimowe buty to podstawa. Najczęściej mają one specjalną podeszwę, która lepiej trzyma nas na lodzie. Jednak nie zawsze takie buty mamy czy możemy założyć. W takim przypadku warto zapoznać się z domowymi metodami antypoślizgowymi. Stosując te proste patenty zdecydowanie zwiększymy naszą przyczepność!

Domowe sposoby, żeby buty się nie ślizgały - wypróbuj tych metod!

Istnieje kilka domowych sposobów na to, aby buty nie ślizgały się na lodzie. Wybraliśmy takie, które według nas najlepiej się sprawdzają i najprościej z nich skorzystać. Co więc można zrobić:

  • Pomocne mogą okazać się wodoodporne plastry opatrunkowe, które sprawdzą się nie tylko w przypadku skaleczeń. Podklejenie nimi podeszwy butów, zapewni o wiele lepszą przyczepność potrzebną na każdej oblodzonej i śliskiej nawierzchni. Ważne, aby były przyczepione prostopadle do długości buta.
  • Warto wypróbować także... lakier do włosów. Wystarczy delikatnie przetrzeć podeszwy obuwia papierem ściernym, a następnie spryskać kosmetykiem, dzięki czemu znajdziemy tymczasowe rozwiązanie i bezpieczniejszą drogę przez miasto.
  • Spróbować może także silikonu! Wystarczy, że pokryjesz nim wcześniej oczyszczoną z zabrudzeń podeszwę obuwia. Wystarczy niewielka ilość produktu, a stworzysz antypoślizgowe wypustki, które mogą uratować cię przed złamaniem nogi, albo ręki.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!