Sportowe emocje

Nie ma sportu bez kibiców. Zobacz, jak wspierano sportowców w ubiegłym wieku [GALERIA]

Każda dyscyplina sportowa zbiera mnóstwo wiernych kibiców - bez względu na to - czy jest to piłka nożna, siatkówka lub koszykówka. Dlatego postanowiliśmy się przyjrzeć, jak kibice na przestrzeni wieków, zachowywali się podczas rozgrywek, z jakich miejsc lubili dopingować swoją drużynę, a także jak bardzo się poświęcali.

Nikomu nie trzeba przypominać, jak ważni są kibice. To właśnie oni odpowiadają za motywujące okrzyki, bacznie obserwują każdy ruch swojej drużyny, płaczą z przegranych i cieszą się ze zwycięstwa. Zobaczcie, jak zmieniali się kibice na przestrzeni ostatnich kilkuset lat.

Zobacz wyjątkowe zdjęcia kibiców z różnych dyscyplin sportowych

To oni zagrzewają swoją drużynę do walki i są gotowi na wiele poświęceń. Niestraszny im upał i deszcz. Są ze swoją drużyną w dobrej i gorszej passie. Kibice wielokrotnie udowadniali, że są niezastąpieni. 

Dlatego postanowiliśmy zajrzeć do zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego, by przyjrzeć się reakcjom kibiców sprzed lat. Jedno się nie zmienia, a mowa oczywiście o sportowych emocjach, które zawsze towarzyszą wszystkim kibicom. Jednak jest wiele elementów, które z pewnością przyciągną Waszą uwagę. Mowa przede wszystkim o poświęceniach kibiców np. fotografia z "zielonych trybun przy boisku Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków z 1929 roku. Zdjęcie przedstawia kibiców... na drzewach! To nie wszystko, koniecznie przyjrzyjcie się zdjęciom z Hipodrom Wola w Poznaniu, gdzie odbywały się wówczas III Ogólnokrajowe Zawody w Powożeniu z 1972 roku.

Warto zwrócić także uwagę na ubiór zagrzewających do walki. W naszej galerii zobaczycie kibiców w eleganckich płaszczach i kapeluszach. Jak doskonale wiemy, moda rządzi się swoimi prawami i dzisiaj podczas sportowych emocji, preferujemy raczej bardziej komfortowy strój. 

Sprawdźcie naszą galerię z kibicami sprzed lat:

Polska vs Holandia - KIBICE