Tarnowskie Góry: Ekspedientka może trafić do więzienia na 2 lata, bo sprzedała alkohol nastolatkom

i

Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

Nieletni zbyt łatwo mogą kupić w Poznaniu alkohol - oceniają miejscy urzędnicy!

2021-04-21 10:01

Wnioski zostały wyciągnięte na podstawie obserwacji z ostatnich lat. Dlatego w poniedziałek ruszyła kampania "Sprzedajemy odpowiedzialnie".

Miasto Poznań we współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Poznaniu rozpoczyna kampanię "Sprzedajemy Odpowiedzialnie". Akcja ma podnieść świadomość właścicieli punktów sprzedaży i edukować sprzedawców w zakresie odpowiedzialnej sprzedaży napojów alkoholowych - zwłaszcza w kontekście ograniczania ich dostępności dla osób niepełnoletnich.

Diagnozy stanu problemów uzależnień na terenie miasta Poznania z roku 2019 wynika, że dzieci mają i mówią o tym, że mają dostęp do alkoholu i ten dostęp jest bardzo łatwy

mówi Joanna Olenderek przewodnicząca Komisji. Członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, wśród których też są policjanci i strażnicy miejscy, odwiedzą tysiąc sklepów. Będą uświadamiali sprzedawców o ich uprawnieniach i konsekwencjach prawnych łamania zakazu sprzedaży alkoholu osobom nieletnim.

Angażując się w kampanię "Odpowiedzialnej sprzedaży" chcemy i pragniemy kształtować pozytywne wzorce, a nie stosować jakieś sankcje.

Dodatkowo każdy punkt będzie mógł za pomocą specjalnej naklejki oznaczyć się jako miejsce, gdzie "Napoje alkoholowe sprzedajemy odpowiedzialnie".

Działania i procedury Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Poznaniu są wyszczególnione na stronie internetowej miasta w zakładce "Przeciw uzależnieniom". Komisja realizuje także swoje prace w formie online oraz bezpośrednich telekonsultacji dla osób uzależnionych i ich rodzin.

Niespełna dwa tygodnie na rozliczenie PITa. OPP czekają na 1%
Przebrał się za policjanta i terroryzował okolice z bronią w ręku

Specjaliści do spraw uzależnień będący członkami Komisji organizują i prowadzą szkolenia i webinaria dla osób zawodowo zaangażowanych w pomoc rodzinom i osobom uzależnionym. Kolejne takie webinarium odbędzie się 21 kwietnia. Formularz zgłoszeniowy oraz informacje organizacyjne można znaleźć na stronie: poznan.pl/ezdrowie/webinarium.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Jak dobrze znasz miasta województwa śląskiego? [QUIZ]
Pytanie 1 z 10
Które z miast w woj. śląskim ma największą powierzchnię?