Stadion Poznań z lotu ptaka

i

Autor: dronujemy.com/FB Stadion Poznań z lotu ptaka

Niesamowite nagranie z DRONA! Stadionu z TAKIEJ PERSPEKTYWY jeszcze nie widzieliście!

2021-03-09 17:00

W sieci coraz częściej pojawiają się nagrania z drona, które wykonywane są w Poznaniu. Jednak my prezentujemy Wam zupełnie inne wideo. Nagranie autorstwa właścicieli profilu dronujemy.com jest naprawdę wyjątkowe. Dynamika, efekty dźwiękowe… Stadionu przy Bułgarskiej w takim wydaniu jeszcze nie widzieliście. Przeczytajcie i zobaczcie więcej na naszej stronie internetowej.

W ostatnim czasie coraz popularniejsze są loty dronami. Oczywiście ma to związek z dostępnością tych maszyn. Kiedyś na zakup takiego urządzenia nie mogło pozwolić sobie zbyt wiele osób. Teraz, gdy ceny dronów są niższe, grono miłośników lotów powiększa się praktycznie z dnia na dzień. Warto jednak pamiętać, że w większości przypadków, by latać dronem trzeba przejść specjalny kurs, a także zdobyć uprawnienia. 

I tak w sieci publikowane są setki materiałów z Poznania i okolic. Nic dziwnego, nasza okolica jest w końcu bardzo urokliwa. Powstały nawet specjalne profile w mediach społecznościowych, na których pokazywane są zdjęcia oraz filmiki Poznania z lotu ptaka. Jednym z takich profili jest facebookowy fanpage “dronujemy.com”. To właśnie na nim niedawno pojawiło się nietypowe wideo ze Stadionem przy Bułgarskiej w roli głównej. 

Gwiazdy, które siedziały w więzieniu | ESKA XD #17

informuje autor nagrania zaznaczając, że lot odbył się za zgodą Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i pod nadzorem wieży kontroli lotów Poznań Ławica. Takie są bowiem przepisy. 

QUIZ. Proste pytania, nieoczywiste odpowiedzi. Nie daj się nabrać! 8/15 to już sukces

Pytanie 1 z 15
Jakiego koloru jest "czarna skrzynka" w samolocie?

Autor nagrania nie lata zwykłym, rekreacyjnym dronem. To specjalna, sportowa wersja maszyny, która pozwala na realizowanie bardziej dynamicznych ujęć. Na nagraniu opublikowanym w sieci na próżno więc szukać spokojnych przejazdów z relaksującą muzyką w tle. Tam po prostu się dzieje… Naszym zdaniem nie ma co tego opisywać. To po prostu trzeba zobaczyć! :) 

Stadion przy ul. Bułgarskiej 17 w Poznaniu, na którym swoje mecze rozgrywa Lech Poznań. Na mojej liście celów do oblatania zajmował jedną z górnych pozycji.  W końcu się udało się zrealizować ten projekt, który chodził mi po głowie już kilka lat

Lot dronem FPV - co to jest? 

FPV jest skrótem z angielskiego First Person View. Operator z drona ma podgląd z kamery zamontowanej w maszynie w czasie rzeczywistym. Może oglądać go na ekranie zewnętrznym albo w specjalnych goglach, co jeszcze bardziej potęguje odczucia. Dzięki temu realizacja materiału wideo jest jeszcze bardziej precyzyjna, a operator drona może pozwolić sobie na ewolucje maszyną, które nie byłoby bezpieczne przy innych technologiach.