Łącznie w styczniu zainstalowano aż 11 kamer, w tym 5 obrotowych i 6 panoramicznych - wieloprzetwornikowych 360o, z których każda generuje cztery niezależne obrazy. Nowe urządzenia zostały zainstalowane w siedmiu lokalizacjach na Wildzie, Świerczewie i Zielonym Dębcu. Dzięki nim miejski monitoring objął:
- skrzyżowania ul. Dolna Wilda z ul. Hetmańską i Czechosłowacką
- skrzyżowania ul. Leszczyńskiej z ul. Rakoniewicką i Ostatnią
- skrzyżowanie ul. Czechosłowackiej z ul. Górecką
- ulicę Łozową - w pobliżu skrzyżowania z ul. 28 Czerwca 1956 r. oraz przy osiedlu Dębina.
Koszt inwestycji wyniósł ponad 467 tys. zł.
W 2023 roku na rozbudowę i modernizację monitoringu miejskiego Poznań planuje przeznaczyć ponad 2,5 mln zł.
Zgodnie z opracowaną na przełomie 2021 i 2022 roku koncepcją, system monitoringu - budowany od 2001 r. - wymaga modernizacji. Dlatego w tym roku Miasto planuje wymienić najstarsze kamery, które działają przy przystankach tramwajowych na trasie PST, na rondzie Śródka, pętli Górczyn, a także na trasie Traktu Królewsko-Cesarskiego.
W Poznaniu działają 1262 kamery monitoringu miejskiego. Obraz z wszystkich jest przez całą dobę oglądany przez pracowników cywilnych straży miejskiej. Pracują oni w nowym, centrum w budynku przy ul. Libelta. Obraz z kamer jest archiwizowany i przechowywany przez 33 dni.
Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!
Polecany artykuł: