Centrum Szyfrów Enigma

i

Autor: Archiwum eska.pl/Poznan.pl Dla dzieci w wieku 8-12 przygotowano 3 dni (8-10.02) warsztatów. W ramach zajęć uczestnicy i uczestniczki z pomocą instruktora skonstruują, a następnie zaprogramują własne roboty w oparciu o edukacyjny zestaw klocków LEGO® Education SPIKE™ Prime. Mali inżynierowie będą mieli okazję zbudować i autorsko ulepszyć model skoczka, tancerza oraz robotycznej ręki. Podczas warsztatów dzieci poprzez zabawę nie tylko zapoznają się z nowoczesnymi technologiami, ale i rozwiną swoje umiejętności z zakresu nauk ścisłych. Odkryją także ekspozycję Centrum Szyfrów Enigma, przekonując się, co łączy robotykę i programowanie ze złamaniem szyfru Enigmy. W trakcie zwiedzania czekać będą na nich także wyzwania z dziedziny kryptologii. Zakup biletów będzie możliwy poprzez stronę internetową lub w kasie Centrum Szyfrów Enigma. Warunkiem wzięcia udziału w wydarzeniu jest wypełnienie formularza kontaktowego i akceptacja Regulaminu warsztatów. Zajęcia odbędą się w Strefie Szyfrów w Centrum Szyfrów Enigma, a koszt 3-dniowego turnusu wynosi 60 zł.

Ciekawostki

Nowy projekt poznańskich licealistów. Młodzież opanowała Centrum Szyfrów Enigma

2024-06-12 13:58

Centrum Szyfrów Enigma przejmie młodzież! Licealiści będą przewodnikami dla gości ekspozycji. Zgłębią również swoją wiedzę na temat pracy w instytucjach kultury. To wszystko za sprawą projektu Spy Take Over.

Poznańska młodzież przejmie Centrum Szyfrów Enigma

Instytucja zostanie przejęta przez młodzież z V Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu na jeden dzień. Licealiści będą przewodnikami dla swoich rówieśników, dodatkowo goście będą mogli wziąć udział w grze terenowej. Udział w projekcie Spy Take Over jest także, świetną okazją do zdobycia wiedzy o pracy w instytucjach kultury.

Młodzi ludzie, podzieleni na zespoły odpowiedzialne za różne aspekty projektu, samodzielnie kreowali program finałowego wydarzenia. Młodzież miała okazję wykorzystać swoje indywidualne talenty w wybranym obszarze (zespół marketingu, social media, konferencji, gry terenowej, przewodników, obsługi klienta). Była to dla nich okazja do odkrywania kompetencji społecznych, w tym postaw liderskich, a także rozwoju umiejętności słuchania, wyrażania swoich myśli oraz efektywnego rozwiązywania konfliktów - informują miejscy urzędnicy

Jak wziąć udział w projekcie "Spy Take Over"?

Finał projektu odbędzie się w czwartek, 13 czerwca. W godzinach: 11:00, 11:30, 12:00 i 12:30. W tym czasie młodzież będzie mogła zwiedzić Centrum Szyfrów Enigma z przewodnikiem. Na daną godzinę może zapisać się 30 osób, wraz z dwoma opiekunami. Zgłoszenia należy kierować na e-mail: edukacja@pcd.poznan.pl, wejście jest bezpłatne. 

Centrum Szyfrów Enigma. Wyjątkowe miejsce na mapie Poznania

Centrum Szyfrów Enigma przedstawia dzieje złamania kodu tej niemieckiej maszyny przez polskich kryptologów. Badacze swoją pracę rozpoczęli w Poznaniu. Multimedialna ekspozycja znajduje się na ulicy Święty Marcin 78. Dodatkowo może okazać się ciekawym miejscem dla miłośników rozwoju komputerów i informatyki oraz fanów historii utajniania informacji.

Sprawdź naszą galerię z Centrum Szyfrów Enigma!

Otwarcie poznańskiego Centrum Szyfrów Enigma

QUIZ PRL. Wakacyjne hity PRL. Znasz te letnie przeboje?

Pytanie 1 z 15
Co czeka razem z latem w piosence „Lato, lato, lato czeka”?
QUIZ PRL. Letnie hity PRL. Dokończ słowa