Staranował rogatki i wjechał prosto pod pociąg. Wypadek pod Koszalinem

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Staranował rogatki i wjechał prosto pod pociąg. Wypadek pod Koszalinem

Wydarzenia

O krok od dramatu. Autobus z dziećmi zamknięty między szlabanami!

2024-05-23 8:45

Do przerażającej sytuacji doszło w środowy poranek w Wolsztynie, na przejeździe kolejowym niedaleko Parowozowni. Na środku torów przy zamkniętych rogatkach utkwił... autobus z dziećmi. O całej sprawie poinformował portal "Wolsztyn112".

Wolsztyn. Niebezpieczna sytuacja na przejeździe kolejowym

Do niezwykle groźnej sytuacji doszło w środę rano w Wolsztynie. Autokar wypełniony dziećmi znalazł się pomiędzy zamkniętymi szlabanami na przejeździe kolejowym, gdzie niebawem przejechać miał pociąg. O całej sytuacji poinformował portal Wolsztyn112.

Jak poinformował portal, autobus pełen młodzieży szkolnej został "zamknięty" na przejeździe kolejowym. Według relacji autora, autokar wjechał na przejazd w momencie opuszczania się szlabanów do zdarzenia doszło w środę około godziny 7 rano. Pojazd "utknął" przed zamkniętym szlabanem, a kierowca użył sygnału dźwiękowego w celu zwrócenia uwagi dyżurnego ruchu.

Na całe szczęście udało się uniknąć najgorszego i finalnie nic nikomu się nie stało. Całe zajście zostało zarejestrowane przez jedną z osób siedzącą w autobusie. Można je zobaczyć poniżej.

Policja apeluje: Zachowaj bezpieczeństwo na torach

Przejazd kolejowy, bez względu na to czy jest on strzeżony, czy też nie, to miejsce w którym każdy użytkownik drogi musi zachować szczególną ostrożność. Zasada jest prosta: zwolnij, zatrzymaj się, a następnie dokładnie spójrz w prawą i lewą stronę. Wolne? Możesz bezpiecznie kontynuować podróż. Stosuj się do znaków, którymi opatrzony jest przejazd kolejowy, w tym do znaku B-20 „STOP”. Nigdy nie wjeżdżaj na przejazd, pomimo opuszczonych zapór, jeśli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub kiedy po drugiej stronie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy. Są to wykroczenia, a przede wszystkim takie zachowania mogą okazać się śmiertelną pułapką.

Jeśli już ktokolwiek znajdzie się w takiej sytuacji, należy bez zawahania staranować rogatki. Każda z nich zaprojektowana została tak, aby złamała się pod wpływem nacisku. Koszt jej naprawy to kilkaset złotych, ale w przypadku, gdy mamy do wyboru życie i zdrowie własne oraz osób, które wieziemy – to wybór jest raczej oczywisty. W przypadku awarii, gdy nasze auto utknie na torach i nie da się uruchomić, należy niezwłocznie opuścić pojazd.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!