Organizatorzy nocnych zlotów samochodowych i nielegalnych wyścigów w rękach policji

i

Autor: Wielkopolska Policja

POLICJA

Organizatorzy nocnych zlotów samochodów i wyścigów ulicami Poznania w rękach policji. Grozi im do 8 lat więzienia [zdjęcia]

2023-07-12 13:14

Nawet 8 lat więzienia grozi organizatorom zlotów motoryzacyjnych, tuningu aut i nielegalnych wyścigów. Policjanci z KWP Poznań zatrzymali 9 osób podejrzanych o organizację nocnych spotkań wbrew przepisom ustawy o imprezach masowych.

Nielegalny motoryzacyjny zlot w Poznaniu. Ponad 1000 aut i kilka tysięcy ludzi, w tym nieletnich

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Poznaniu w uzgodnieniu z Prokuraturą Rejonową Poznań Grunwald zatrzymali 9 osób podejrzanych o zorganizowanie imprezy masowej bez zezwolenia. - W motoryzacyjnym zlocie brało udział ponad 1000 aut oraz kilka tysięcy osób, w tym nieletnich. Podczas imprezy organizatorzy dopuścili do rażących manewrów samochodów, które mogły zagrozić bezpieczeństwu obserwatorów - wyjaśnia mł. insp. Andrzej Borowiak.

Zatrzymani za nielegalne wyścigi w Poznaniu. Grozi im do 8 lat więzienia

- Zebrane przez policjantów materiały dowodowe jednoznacznie wskazują na to, że grupa dziewięciu osób działała w sposób zaplanowany, świadomy, nakierowany na złamanie przepisów prawa. Wszystkie te materiały zostały przedłożone prokuratorom z Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald - podkreśla rzecznik Wielkopolskiej Policji. Wszczęto postępowanie karne, zatrzymano podejrzanych i postawiono im zarzuty. - Za zorganizowanie imprezy masowej bez zezwolenia grozi kara nawet do 8 lat więzienia - podkreśla mł. insp. Andrzej Borowiak.

Policjanci z poznańskiego Archiwum X zatrzymali podejrzanego o zabójstwo sprzed 22 lat