Portret pamięciowy oszusta z Poznania

i

Autor: Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu Portret pamięciowy oszusta metodą "na policjanta" z Poznania

Oszust wyłudził kilkadziesiąt tysięcy złotych od seniorki w Poznaniu. Policja sporządziła portret pamięciowy

2022-12-29 15:33

Były metody "na wnuczka", na "kolegę wnuczka". Tym razem seniorka z Poznania została oszukana metodą "na policjanta". Jak informuje Komenda Miejska Policji w Poznaniu w swoim komunikacie, pracownicy Laboratorium Kryminalistycznego Wielkopolskiej Policji sporządzili portret pamięciowy oszusta.

Oszust z metodą "na policjanta"

Z KMP w Poznaniu wiemy, że do zdarzenia miało dojść na przełomie listopada i grudnia.

"Do starszej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta i poinformował ją, że zajmuje się rozpracowaniem groźnej grupy przestępców, która okrada starsze osoby. Oszust w rozmowie kontynuował, że pieniądze jakie ma zgromadzone na rachunku bankowym są zagrożone i powinna je wypłacić, a następnie przekazać do policyjnego depozytu, gdzie będą bezpieczne. Przestępca zapewniał seniorkę, że po zakończeniu "tajnej akcji" całość gotówki zostanie jej zwrócona. Zdezorientowana całą sytuacją kobieta zawierzyła oszustowi i wypłaciła część pieniędzy, które następnie przekazała w reklamówce wraz z kartą bankomatową do konta mężczyźnie, który zgodnie ze wskazaniami przyszedł do jej mieszkania."

- informuje w komunikacie prasowym Komenda Miejska Policji w Poznaniu. Kobieta, oprócz wskazanej, wypłaconej kwoty, straciła z rachunku bankowego dodatkowo niemal 70 tysięcy złotych, które miały być wypłacane w bankomatach w Poznaniu, oraz Legnicy.

Portret pamięciowy oszusta

Jak informuje KMP Poznań, pracownicy Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, na podstawie zeznań poszkodowanej wykonali portret pamięciowy oszusta. Ma on ok. 35-40 lat, 178 cm wzrostu, jest szczupły, jego kolor włosów to blond, z domieszką odcienia rudego, są proste, zaczesane w bok. Jeśli ktokolwiek ma informacje o sprawcy, należy zgłosić się do Komisariatu Policji Poznań-Nowe Miasto, lub przez ich numery telefonu. Portret widoczny jest na zdjęciu tytułowym artykułu.