Pamiętasz grę Eurobiznes? Grał w nią każdy! Quiz ze wspomnieniami!

i

Autor: canva

Rozrywka

Pamiętasz planszówkę Eurobiznes? Grał w nią każdy! Quiz ze wspomnieniami!

2024-06-24 12:39

Eurobusiness - bo taki napis widniał na zielono-żółtym opakowaniu, to kultowa przed laty gra, z którą każdy z nas zetknął się chociaż raz. Była ona wzorowanana Monopoly, jednak w latach 90-tych i z początkiem nowego wieku wszyscy grali właśnie w "Eurobiznes". Pamiętasz najcenniejsze pola z gry? W jakich krajach można było inwestować? Sprawdź się w naszym quizie i wróć z nami wspomnieniami do tej kultowej planszówki!

Eurobusiness, znany również jako "polski Monopoly", to jedna z najbardziej rozpoznawalnych gier planszowych w Polsce. Stworzona w latach 80. XX wieku, szybko zdobyła popularność i stała się nieodłącznym elementem wielu polskich domów. Gra polega na inwestowaniu w nieruchomości i przedsiębiorstwa, a celem jest zdobycie jak największego majątku. Rozgrywka toczy się na planszy podzielonej na pola reprezentujące różne miasta i firmy z całej Europy. Gracze poruszają się po planszy, kupując i sprzedając nieruchomości, budując domy i hotele, a także pobierając opłaty od innych uczestników gry. Kluczowym elementem jest zarządzanie finansami, strategiczne inwestycje i umiejętność negocjacji. Eurobusiness wyróżnia się swoją prostotą zasad i dynamiczną rozgrywką, co sprawia, że jest atrakcyjna zarówno dla młodszych, jak i starszych graczy. 

Pamiętasz tę legendarną grę? Jeśli tak, to nasz quiz nie sprawi ci większych problemów!

Pamiętasz grę Eurobiznes? Grał w nią każdy! Co z niej pamiętasz?

Pytanie 1 z 10
Pierwszym miastem, znajdującym się tuż za polem startowym jest:

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Gry naszego dzieciństwa. Pamiętasz je wszystkie?