Spotkanie z Jezusem w wirtualnej rzeczywistości

i

Autor: facebook.com/Parafia Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława, Szamotuły-strona główna

Z regionu

Parafianie z Szamotuł na własne oczy zobaczyli Ostatnią Wieczerzę! Wszystko dzięki użyciu wirtualnej rzeczywistości

2025-04-03 9:33

Nowoczesna technologia towarzyszy nam na wielu polach. Okazuje się, że może urozmaicić również przeżycia duchowe. O czym przekonali się parafianie z Szamotuł, którzy na własne oczy zobaczyli Ostatnią Wieczerzę! Podczas seansu filmu, dzięki okularom VR znaleźli się w samym centrum biblijnych wydarzeń.

W Szamotułach odbył się pokaz filmu "Ostatnia Wieczerza"

Pokaz filmu "Ostatnia Wieczerza" odbył się 29 marca w Bazylice pw. Matki Bożej Pocieszenia i Św. Stanisława Biskupa w Szamotułach. Wydarzenie zorganizowano w ramach „Ewangelii w wirtualnej rzeczywistości”. Współorganizatorem inicjatywy była poznańska fundacja "Miejsce Słowa". Seans miał miejsce na plebanii.

Poznań Radio ESKA Google News

Uczestnicy przenieśli się do wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat. Wszystko dzięki nowoczesnej technologii!

Niezwykły charakter wydarzeniu nadała nowoczesna technologia. Widzowie oglądali film w specjalnych okularach VR, dzięki czemu mogli poczuć się niemal dosłownie uczestnikami biblijnych wydarzeń! Organizatorzy podkreślają, że pokaz był doskonałą okazją, aby doświadczyć z bliskiej perspektywy Ostatniej Wieczerzy, usłyszeć Słowo Boże i spotkać się z Jezusem.

Nowoczesna technologia ma coraz większe znaczenie w kościele

Kościół podchodził dość długo bardzo konserwatywnie, jeżeli chodzi o wykorzystanie technologii. Wygląda jednak na to, że stopniowo otwiera się na nowości, czego przykładem jest użycie wirtualnej rzeczywistości do pogłębienia przeżyć duchowych w szamotulskiej parafii.

Film "Ostatnia Wieczerza". Produkcja wiernie oddaje realia biblijnych czasów

Film „Ostatnia Wieczerza” zrealizowano w 2021 roku. W produkcję zaangażowano międzynarodowy zespół. Twórcy postarali się o wierne oddanie realiów ówczesnej rzeczywistości. W tym celu powstała rekonstrukcja Wieczernika, przygotowano tradycyjne potrawy paschalne, a także wykorzystano naczynia ceramiczne charakterystyczne dla ówczesnych czasów. Wstęp na wydarzenie był darmowy, istniała możliwość złożenia dobrowolnej ofiary na rzecz fundacji.

Poznańska Droga Krzyżowa. Zobaczcie zdjęcia!