PKO BP. Sesje wychodzące i przychodzące. Kiedy przelew? Tak wyglądają godziny księgowania

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe PKO BP. Sesje wychodzące i przychodzące. Kiedy przelew? Tak wyglądają godziny księgowania

Bankowość

PKO BP. Sesje wychodzące i przychodzące. Kiedy przelew? Tak wyglądają godziny księgowania

2024-05-17 7:45

Sesje wychodzące i przychodzące w PKO BP. O której godzinie możemy spodziewać się przelewu w banku PKO BP? Sprawdziliśmy, kiedy jest sesja przychodząca i wychodząca. Sprawdźcie szczegóły.

Coraz częściej robimy zakupy przez internet. Jeśli jednak czekamy na przelew wynagrodzenia, to musimy oczekiwać na konkretne godziny wyznaczone przez bank. Przelewy bankowe są realizowane w określonych dniach i godzinach. Czas ich realizacji zależy od tzw. sesji przychodzących i wychodzących, które w każdym banku są nieco inne. W jakich godzinach przychodzą i wychodzą przelewy w banku PKO BP?

PKO BP - sesje elixir

PKO BP oraz inne banki przelewy w złotówkach i zlecane na rachunki do innych banków krajowych realizowane są w ramach tzw. systemu Elixir. Jest to system stworzony przez Krajową Izbę Rozliczeniową (KIR), który służy właśnie do rozliczania złotówkowych transakcji między bankami krajowymi.

PKO BP - sesje przychodzące [GODZINY KSIĘGOWANIA]

Sesje przychodzące to godziny, po których pieniądze powinny być dostępne na koncie odbiorcy przelewu. O której godzinie sesja przychodząca w PKO BP? Sesje przychodzące PKO BP ma trzy razy dziennie:

  • I sesja ELIXIR – godzina 11:30
  • II sesja ELIXIR – godzina 15:10
  • III sesja ELIXIR - godzina 17:30

To właśnie po tych godzinach na Waszych kontach pojawią się pieniądze, gdy ktoś wykona Wam przelew.

PKO BP - sesje wychodzące [GODZINY KSIĘGOWANIA]

Sesje wychodzące natomiast są to godziny, w których pieniądze "zostają wysłane" z Waszego konta jeżeli robicie przelew komuś. Sesje wychodzące PKO BP ma również trzy razy dziennie:

  • I sesja ELIXIR – godzina 8:00
  • II sesja ELIXIR – godzina 11:45
  • III sesja ELIXIR - godzina 14:30

To właśnie w tych godzinach pieniądze "wychodzą" od Was i ruszają do odbiorcy. Jeżeli jednak zależy Wam na szybkim przesłaniu pieniędzy do drugiej osoby warto pomyśleć nad przelewem natychmiastowym. W niektórych bankach są one bezpłatne. Kolejną opcją jest przelew BLIK. Ten na konto odbiorcy trafia zaledwie w kilkanaście sekund.

Napad na bank w Przemyślu