Podał się za lekarza, a w rzeczywistości łamał serca i opróżniał konta. Oszukał 40-latkę z powiatu gnieźnieńskiego

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe/ policja.gov.pl Podał się za lekarza, a w rzeczywistości łamał serca i opróżniał konta. Oszukał 40-latkę z powiatu gnieźnieńskiego

Sprawa policyjna

Podał się za lekarza, a w rzeczywistości łamał serca i opróżniał konta. Oszukał 40-latkę z powiatu gnieźnieńskiego

2023-12-07 10:02

Takie sytuacje ciągle się zdarzają. Pewien mężczyzna opisał swoją wzruszającą historię pewnej mieszkance powiatu gnieźnieńskiego. Kobieta bardzo szybko w nim się zakochała, ale jedyne, co jej zostało to złamane serce.

Policjanci z Gniezna opisali historię około 40-letniej mieszkanki powiatu. Kobieta za pośrednictwem Tik-Toka poznała mężczyznę, który przedstawiał się, jako Mariusz Linkiewicz. - Jestem wdowcem wychowującym córkę, kiedyś mieszkałem w Ameryce ale przeprowadziłem się do Krakowa a pracuje jako lekarz na Ukrainie - tak opisywał swoją historię mężczyzna.

Mariusz twierdził, że zamierza wysłać kobiecie na jej konto bankowe 50 tysięcy dolarów. - Instruował co ma zrobić, żeby wejść w posiadanie pieniędzy. Opłat, które musiała wykonać pokrzywdzona nie było końca: a to za przewalutowanie, a to opłata podatkowa, znaczek akcyjny itp. Po dokonaniu kilku takich przelewów na które zapożyczyła się w banku pokrzywdzona zrozumiała, że została oszukana - informują policjanci z Gniezna. Kobieta straciła ponad 9 tysięcy złotych.

Mundurowi przypominają, że takich historii jest naprawdę bardzo dużo i zdarzają się często.

- Legendy, jakie oszuści wymyślają, są przeróżne. Począwszy od zablokowanych, z różnych przyczyn, kont bankowych, poprzez uiszczenie opłat manipulacyjnych za wysłane do internetowej znajomej wartościowej paczki, która „utknęła" gdzieś na granicy - tłumaczą policjanci.

- Warto podkreślić, że owe opłaty, sięgają kwot rzędu kilku tysięcy złotych. Zmanipulowane kobiety wykonują bezmyślnie polecenia internetowego amanta, który podając przeróżne konta bankowe zarejestrowane w różnych częściach świata, wyłudza znaczne sumy pieniędzy - dodają.

Policjanci podkreślają, że "nie należy ulegać chwilowemu zauroczeniu i nie przekazywać pieniędzy nieznanym zupełnie osobom". - O wszystkich wyłudzeniach i próbach wyłudzenia pieniędzy dobrze jest poinformować Policję - przypominają i apelują o ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji.

Rozmowa policjantki z Opatowa z potencjalnym oszustem