Dzieci szczepione są mniejszą ilością preparatu niż dorośli

i

Autor: Poznan.pl Dzieci szczepione są mniejszą ilością preparatu niż dorośli

Pół tysiąca dzieci w ostatnich dniach zaszczepiło się na COVID w Poznaniu

2021-12-21 7:42

To był tydzień pod znakiem szczepień - tylko w miejskich placówkach przeciwko COVID-19 w ciągu ostatnich dni zaszczepiło się ponad 500 młodych poznaniaków i poznanianek. Następni chętni już czekają w kolejce, a wolne terminy wypełniają się błyskawicznie.

Ostatnie dni minionego tygodnia były równocześnie pierwszymi dniami, w których poznaniacy i poznanianki mogli zaszczepić przeciwko COVID-19 swoje dzieci. Chętnych nie brakowało - w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych w ostatni czwartek oraz sobotę zaszczepiło się aż 249 młodych ludzi. W tym samym tygodniu w placówce szczepionkę przyjęło także 419 dorosłych.

Kolejne szczepienia dzieci w POSUM odbędą się 22 grudnia (w godz. 14-15 oraz 18-20), 29 grudnia (brak wolnych miejsc) oraz 5 stycznia.

Ogromne zainteresowanie szczepieniami można było zauważyć także w szpitalu im. J Strusia. Sobota (18 grudnia) była w tej placówce pierwszym dniem, w którym można było zaszczepić dzieci przeciwko COVID-19. Z takiej możliwości skorzystało aż 168 młodych poznanianek i poznaniaków. Szczepione były również dzieci pracowników szpitala.

Kolejne szczepienia dzieci w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej odbędą się w najbliższą środę (22 grudnia), a następnie po świętach: w poniedziałek (27 grudnia) oraz w środę (29 grudnia).

Chętnych na szczepienia nie brakowało również w szpitalu im. F. Raszei. W piątek zaszczepiło się tam 86 dzieci. Kolejna okazja do przyjęcia szczepionki już dziś (20 grudnia) - zarejestrowanych jest kolejne 40 młodych ludzi oraz w wigilię (10 osób). Ale najbliższe wolne miejsca są dopiero po świętach - w poniedziałek, 27 grudnia. 

Szczepią nie tylko miejskie jednostki. W ostatni weekend w Szpitalu Tymczasowym zaszczepiono 386 dzieci, a w Szpitalu Klinicznym H. Święcickiego - kolejne 120 dzieci. Mapa punktów szczepień dostępna jest na stronie: gov.pl/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Quiz „Dzieciństwo w PRL” - niezapomniane smaki

Pytanie 1 z 10
Coś sypkiego, musującego i kwaśnego w małej papierowej torebce: