Ludzie

i

Autor: Canva zdjęcie ilustracyjne

Ranking

Polak na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi na Świecie! Zaskakujące nazwisko

Jak co roku, tygodnik Time publikuje tytuły "Człowieka Roku", oraz "100 najbardziej wpływowych ludzi na Świecie". Zdarza się, że na tych zaszczytnych miejscach znajdują się Polacy i tak jest i tym razem. Tym razem Polak został wybrany wśród 24 liderów światowych. Kto to jest? O tym w poniższym artykule!

Polak wśród stu najbardziej wpływowych ludzi na Świecie!

Co roku tygodnik "Time" publikuje listę 100 najbardziej wpływowych ludzi na Świecie. Wśród nich znalazł się jeden Polak! Jest nim premier Donald Tusk! Urzędujący ponownie po 9 latach przerwy Prezes Rady Ministrów został doceniony jako jeden z 24 liderów.

"Donald Tusk jest politycznym maratończykiem"

Laudację na cześć premiera Polski w latach 2007-2014 i od 2023 roku napisała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. - "Donald Tusk jest politycznym maratończykiem. Nauczył nas wszystkich, że nigdy nie jest zbyt późno, by stanąć po stronie demokracji i że jest to warte każdego wysiłku - powiedziała von der Leyen.

Premier Tusk wśród wybitnych osobowości

Polski premier Donald Tusk znalazł się wśród tak wybitnych i zasłużonych osobowości, jak między innymi: Julia Nawalna, Giorgia Meloni, Bill Burns, Li Qiang, Ferdinand Marcos Jr., Greg Abbott, czy Andrij Jermak. Według tygodnika te osoby zmieniły historię i zdefiniowały cały ostatni rok.

Zobaczcie zdjęcia z wiecu Donalda Tuska w Poznaniu!

Donald TUSK wystartuje na prezydenta? "Ma ogromne szanse" - Łukasz WARZECHA i Jacek ŻAKOWSKI