Chiny

i

Autor: pixabay

Turystyka

Polscy turyści będą zadowoleni. Jedno z największych państw na świecie znosi wizy

2024-06-25 13:47

Miłośnicy podróży do Azji będą zachwyceni. Już niedługo Polacy bezwizowo będą mogli wyruszyć w podróż do Chin. Na jak długo będziemy mogli udać się do Państwa Środka bez wizy?

Polski paszport należy do światowej czołówki! Jakie możliwości mają polscy turyści?

Krajowy paszport daje naprawdę duże możliwości. Polacy bez wizy mogą jechać do większości państw na świecie. Wciąż istnieją jednak miejsca, do których wymagany jest taki dokument, głównie w Azji i w Afryce. Dobre wieści nadciągają do nas jednak z Państwa Środka, niedługo do Chin pojedziemy bezwizowo.

Na jak długo będziemy mogli polecieć do Chin bez wizy?

Bezwizowo w Chinach będziemy mogli spędzić do 15 dni, bez przerwy. Zniesienie obowiązku wizowego wiąże się z wizytą Andrzeja Dudy w Azji. Dotychczas mogliśmy przebywać w Państwie Środka zaledwie 144 godziny i to pod warunkiem skorzystania z przesiadki oraz lotu poza teren tego państwa.

Awans do paszportowej czołówki

Jeszcze nie wiadomo od kiedy będą obowiązywać nowe przepisy wizowe, wiadomo natomiast, że wprowadzą Polskę do paszportowej elity. Obywatele niewielu państw mogą bezwizowo udać się zarówno do USA, jak również do Chin. Do Państwa Środka bez tego dokumentu mogą latać mieszkańcy Francji czy Niemiec. Co ciekawe biorąc pod uwagę bliskość geograficzną, takiego przywileju nie ma Japonia.

Strefa Kibica Galeria Posnania. Zobacz zdjęcia!  

Chiny zaczynają być mocarstwem europejskim?! Jacek Bartosiak o geopolityce [RAPORT ZŁOTOROWICZA]

Poznaniak pojechał na wakacje. Gwarowy quiz na lato

Pytanie 1 z 10
Nad jezioro można pojechać się wykąpać, czyli: