„Ławka to instalacja przeznaczona do rekreacji i wypoczynku, składająca się z siedziska, stelaży w kształcie konturów Polski wraz z podestem i postumentem, zabezpieczanym łańcuchem” – głosi regulamin.
Jako pierwsza zdjęcia ławeczki na Twitterze umieściła Matka Kebaboska.
- Ciekawostki ze świata: mamy w Rzeszowie nową ławkę. Z obszernym regulaminem. Nie można na nią wchodzić ze zwierzętami, na ławce mogą przebywać max 3 osoby, a ludzie czekający w kolejce(!) do odpoczynku muszą oczekiwać minimum 1,5 metra od instalacji - pisze Matka Kebaboska.
Bo żeby nacieszyć się odpoczynkiem na ławeczce, trzeba przestrzegać skrupulatnego regulaminu korzystania z obiektu. Czytamy w nim m.in., że „z ławki należy korzystać tylko w pozycji siedzącej, trzymając się poręczy i opierając się o oparcie” oraz „korzystania z instalacji zgodnie z jej przeznaczeniem”.
Do wpisu internautki odniósł się prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.
- Uprzejmie informuję, że miasto nie ma z ławką nic wspólnego – grzecznie wyparł się prezydent.
Patriotyczna ławeczka z Rzeszowa pod lupą internautów
Ławka w mig stała się pośmiewiskiem internautów, wzbudzając wiele kontrowersji. Na Facebooku PTTK Rzeszów w komentarzach można przeczytać m.in.:
- Nic lepszego dziś nie zobaczysz – pisze pan Martin.
- Po co? Lepiej drzewa sadzić niż psuć krajobraz co kawałek – zastanawia się nad sensem ławeczki inny internauta.
- Tak się topi publiczne pieniądze... i niby czemu ma to służyć? - wzdycha pan Kamil.
- Jak ławka wymaga regulaminu, wiedz, że coś się dzieje… - kpi Mich.
Krzysztof Jasiński natomiast pyta, czy ktoś pomyśli o niepełnosprawnych.
- Czy do tej ławki zostanie zamontowana winda dla osób niepełnosprawnych? Pytam serio, bo w chwili obecnej nie wyobrażam sobie, jak osoby niepełnosprawne czy starsze mają z tego korzystać – pisze.
Ławeczka patriotyczno-wypoczynkowa nie tylko na Podkarpaciu
Okazuje się, że nie tylko Rzeszów ma okazję na patriotyczny wypoczynek. Identyczna ławeczka została postawiona na śląsku. Instalacja zamontowana jest przed wejściem do Planetarium Śląskiego, obiektu usytuowanego w sercu jednego z największych parków śródmiejskich w Europie – Park(ing)u Śląskiego.
Okazało się, że jest to część większego okołoprojektowego projektu. Jednak rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego nie chce udzielać więcej szczegół.
- Poinformujemy o szczegółach wkrótce - podał Michał Mielniczuk, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiej.
Polecany artykuł: