Poznań Motor Show wracają po przerwie spowodowanej pandemią

i

Autor: Poznan.pl Poznań Motor Show wracają po przerwie spowodowanej pandemią

Powrót Poznań Motor Show! Już w ten weekend!

2022-04-07 12:22

Znane targi motoryzacyjne wracają po przerwie spowodowanej pandemią. Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie elektromobilność. W programie imprezy, która odbędzie się w dniach 7-10 kwietnia, pojawią się dobrze znane atrakcje oraz interesujące nowości.

Poznań Motor Show to najbardziej prestiżowe targi motoryzacyjne w Europie Środkowo-Wschodniej. Po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 wydarzenie powraca do kalendarza Grupy MTP. 

Hasłem tegorocznej edycji wydarzenia jest "Droga do Elektromobilności". Z tego powodu wśród modeli prezentowanych na targach nie może zabraknąć samochodów i motocykli wyposażonych w zero emisyjny napęd. Łącznie na zwiedzających czeka kilkadziesiąt renomowanych marek pojazdów. Wśród wystawców pojawią się również producenci ładowarek oraz innych rozwiązań skupionych wokół elektromobilności. 

Ważnym elementem elektromobilnej układanki na Poznań Motor Show będzie także Kongres MOVE, czyli największa konferencja merytoryczna, organizowana wspólnie przez Grupę MTP oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. 7 kwietnia praktycy i eksperci z branży emobility porozmawiają o aktualnie panujących trendach oraz opowiedzą, w jakim kierunku zmierza przemysł motoryzacyjny. 

POZNAŃ MOTOR SHOW: JAKIE ATRAKCJE NA NAS CZEKAJĄ?

Szczególną uwagę warto zwrócić na premierowy model Range Rovera, który po raz pierwszy od czasu jesiennej prezentacji online będzie dostępny dla szerokiej publiczności. Nie mniej interesujące modele zwiedzający zobaczą na stoisku Mercedesa, gdzie zostaną pokazane wyjątkowe nowości, takie jak EQS 580 4MATIC oraz EQB 300 4MATIC. Fanów Jaguara ucieszy z kolei obecność modelu F-TYPE Heritage 60 Edition - jedynego w Polsce i jedynego z 60 egzemplarzy na świecie. Po raz pierwszy w Polsce będzie można zobaczyć również w pełni elektryczne, zupełnie nowe Renault Megane. 

Na Poznań Motor Show pojawią się również atrakcje przygotowane poza pawilonami. Pokazy motocyklowej kaskaderki jak zwykle dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń miłośnikom jednośladów. Z kolei fani większych pojazdów będą mogli śledzić zmagania kierowców minibusów i samochodów dostawczych w ramach Mistrzostw Polski w jeździe precyzyjnej. 

Wiele atrakcji przygotowano również na scenie głównej Poznań Motor Show, gdzie tradycyjnie będą miały miejsce liczne spotkania oraz prezentacje. Pojawi się na niej m.in. dwukrotny żużlowy mistrz świata - Bartosz Zmarzlik (9.04, godz. 10:30), czy Robert Kubica - kierowca Formuły 1 i rajdowiec, z którym organizatorzy połączą się na żywo (8.04, po godz. 10). W specjalnej strefie TVN Turbo będzie również można spotkać dziennikarzy i prezenterów tej stacji. O swojej reporterskiej pracy opowiedzą m.in. Krzysztof Ruszała i Kamil Jaśkowski, znani z programu "Absurdy drogowe" (9 i 10.04, godz. 14:00)

POZNAŃ MOTOR SHOW: BILETY

Poznań Motor Show odbędzie się w halach 5 i 6, a Targi Techniki Motoryzacyjnej - w 3 i 3A. W przypadku tych pierwszych najlepiej skorzystać z wejścia północnego od ul. Bukowskiej, natomiast do TTM - z wejścia wschodniego. 

Bilety na wydarzenie są dostępne na platformie ToBilet.pl. Do 6 kwietnia wejściówki jednodniowe kupione online będą kosztować od 32 do 130 zł. Natomiast od dnia rozpoczęcia imprezy za wejście, zarówno w kasie jak i online, trzeba będzie zapłacić od 35 do 150 zł. Targi będą czynne od 7 do 10 kwietnia w godzinach 10-18. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!