Poznań: Giełda Stara Rzeźnia przy M1 NIE ODBĘDZIE SIĘ! Ze względów bezpieczeństwa…

2020-05-21 16:33 DR
Giełda Stara Rzeźnia przy M1 Poznań
Autor: Straż Miejska Poznań Giełda Stara Rzeźnia przy M1 Poznań

W ubiegłą niedzielę giełda Stara Rzeźnia odbyła się pierwszy raz w nowej lokalizacji. Niestety, uczestnicy wydarzenia nie stosowali się do zaleceń i nie zachowywali środków ostrożności. Organizator musiał podjąć trudną decyzję. Giełda została zawieszona. Przeczytajcie więcej na stronie internetowej ESKI Poznań.

Giełda Stara Rzeźnia to kultowe wydarzenie. Do tej pory odbywało się ono w centrum miasta, w okolicach ulicy Garbary. Jednak ze względu na planowaną inwestycję w dotychczasowej lokalizacji, organizatorzy musieli podjąć decyzję o zmianie miejsca. Wybrali parking przy centrum handlowym M1. Ich zdaniem było to miejsce idealne. Jest tam dobry dojazd, a powierzchnia pozwala na organizację dużych wydarzeń. Pierwsze spotkanie w nowej lokalizacji odbyło się w ubiegłą niedzielę, 17 maja.

Poznań: Giełda Stara Rzeźnia przy M1 ZAWIESZA DZIAŁALNOŚĆ

Niestety, było to pierwsze i zarazem ostatnie spotkanie w tym miejscu. Przynajmniej w najbliższym czasie. Służby zwróciły bowiem uwagę, że podczas wydarzenia nie były zachowywane środki ostrożności.

Tłumy mieszkańców zjechały na Franowo, na otwarcie Giełdy Stara Rzeźnia. Większość ludzi nie zakrywała ust i nosa, a o dystansowaniu się praktycznie nie było mowy

relacjonowali strażnicy miejscy. O sprawie poinformowany został Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny. W związku z zaistniałą sytuacją organizatorzy wydarzenia postanowili o jego tymczasowym zawieszeniu. Poniżej prezentujemy Wam całą treść oświadczenia, które pojawiło się między innymi w mediach społecznościowych.

17 maja odbyła się pierwsza w nowym miejscu giełda rzeczy używanych przy CH M1.

Frekwencja, zarówno wystawcy jak i klienci, była bardzo duża.

Po konsultacjach ze służbami miejskimi, sanepidem oraz naszymi prawnikami, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu działalności Giełdy na krótki okres, do czasu kiedy władze naszego kraju jeszcze bardziej poluzują restrykcje związane z epidemią.

Priorytetową dla nas sprawą jest zapewnienie Państwu pełnego bezpieczeństwa, w naszej ocenie większość wystawców przygotowała się bardzo dobrze do spełnienia wymogów reżimu sanitarnego, jednak istniejące obostrzenia dotyczące ilości kupujących przy jednym stoisku, oraz ogromny potencjał jaki daje nam miejsce przed CH M1, pozwala nam przypuszczać że następne giełdy byłyby jeszcze liczniejsze

Posłuchaj, jak wykonać ćwiczenia, które wzmocnią i rozluźnią mięśnie pleców. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.